Społeczność WJUGowa jest naprawdę liczna, ale nie kłóci się to z ciepłą, koleżeńską atmosferą spotkań. Mimo"/> Społeczność WJUGowa jest naprawdę liczna, ale nie kłóci się to z ciepłą, koleżeńską atmosferą spotkań. Mimo" />
en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

No-Fresh-Blood-Syndrome na 130 WJUGu

31 stycznia 2014
No-Fresh-Blood-Syndrome na 130 WJUGu
Społeczność WJUGowa jest naprawdę liczna, ale nie kłóci się to z ciepłą, koleżeńską atmosferą spotkań. Mimo to, nikt nie postanowił debiutować w trakcie 130 spotkania, przed większą publicznością. Czekając na zgłoszenia do flash-talków organizatorzy gorąco zachęcali do wystąpień nowe osoby, jeszcze nie udzielające się w javowej społeczności.
wjug28-01-14
Przed publicznością wystąpiło ośmiu wjugowiczów, posiadających bogate speakerskie doświadczenie. Było miło i profesjonalnie...choć trzeba przyznać, wszyscy liczyli na świeże podejście debiutantów, szkoda że go zabrakło. Sketch z prezentacji:
  • Michał Lipski "O jeden mock za daleko" - Michał opowiadał o tym, jak ważne są testy jednostkowe na przykładzie latającego spodka (który, warto wspomnieć, miał alufelgi :).
  • Robert Szarejko "java-object-diff" - Robert zaprezentował projekt, nad który obecnie pracuje - bardzo użyteczną apkę do porównywania danych.
  • Tomasz Bartczak "Vagrant - automatyzacja środowiska developerskiego" - ...czyli jak usprawdnić sobie pracę programistyczną, nie tylko dla fanów Ruby :)
  • Adam Madeła "libGDX - multiplatformowy javowy framework do gier" - poza prezentacją samego frameworka, Adam podzielił się z uczestnikami swoimi wrażeniami z PolyJam i co najważniejsze zaprezentował "Dead Redneck Psycho Mutant Zombie Ninja Cat in Apocalyptic Doom" (gra zdobyła nagrodę publiczności w trakcie eventu).
  • Mateusz Harasymczuk "Scrum, but..." - mimo ogromnego nacisku jaki, na metody Agile, kładzie się obecnie, ewangelizacja i coaching wciąż jest potrzebny.
  • Michał Lewandowski "websequencediagrams" - w ciągu dosłownie dwóch minut, Michał, wytłumaczył istotę i obsługę Mavena.
  • Jakub Piasecki "iOS widziane oczami programisty Javy" - rzecz o programowaniu na Apple.  Żywię nadzieję, że dzięki takim osobom jak Kuba, CocoaHeads Warszawa powróci do życia.
  • Marek Kapowicki "Mutation testing in practice" - Marek przekonywał, dlaczego warto używać PITa.
Spotkanie zwieńczyło wspólne networkingowo-dyskusyjne wyjście na piwo. Warto śledzić kanał WJUG, gdzie można obejrzeć filmy z prezentacji. -- podstawowe dane o tym wydarzeniu: nazwa wydarzenia: WJUG #130 – Flash-talks dla każdego data: 28.01.2014 miejsce: Warszawa pozostałe dane o wydarzeniu


Blog - najnowsze wpisy

Prasówka HR od Crossweb #6
Krzysztof Hostyński, 30 czerwca 2020

Przed nami wakacje, ale wcale nie zwalniamy tempa! Mamy dla Was już 6. prasówkę HR, a niej takie tematy, jak onbarding,

Podcasty UX, których warto słuchać
Iwona Karczmarczyk, 24 czerwca 2020

Podcasty UX to dobry sposób, aby poszerzyć swoją wiedzę bez konieczności siedzenia w książkach. Zebraliśmy dla Was kilka

Prasówka HR od Crossweb #5
Krzysztof Hostyński, 23 czerwca 2020

Dziś w prasówce m.in. o tym, jak zwalniać pracowników, jakie książki czytać, gdy pracuje się w HR, jak się mają kobiety

Kilka słów o uwierzytelnianiu
Magdalena Rega, 19 czerwca 2020

Bezpieczeństwo danych logowania na stronach internetowych to zagadnienie, którego nie można pominąć. W czasach, gdy codz

Prasówka HR od Crossweb #4
Krzysztof Hostyński, 16 czerwca 2020

W dzisiejszej prasówce wiele ciekawych tematów — Employer Branding, analityka w HR, talenty i test Gallupa oraz temat tr