Poniedziałki mogą być inspirujące! Krakowska część konferencji Inspiring Solutions w pigułce.

Ola Krasnowska, 22 marca 2016
InspiringSolutions2016

W dniach 14. ­- 15. marca na Wydziale Informatyki, Akademii Górniczo Hutniczej odbyła się krakowska część studenckiej konferencji Inspiring Solutions. To wydarzenie ma swój początek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w tym roku od 16. do 18. marca miała miejsce druga część konferencji.
Odwiedziliśmy Kraków, który zaoferował studentom liczne warsztaty, prowadzone przez światowe marki ­- między innymi: “NOKIA: LTE a bezpieczeństwo publiczne”­ wykład prowadzony przez Konrada Liedtke, na którym uczestnicy dowiedzieli się o znaczeniu technologii LTE w rozwoju służb bezpieczeństwa publicznego; czy “Delphi: Przychodzi Biznes do IT, czyli komunikacyjne pułapki czyhające na inżynierów, programistów i informatyków”­ zajęcia prowadzone przez Martę Gucwę, których celem było uświadomienie uczestnikom: jak różnice osobowościowe mogą wpływać na jakość współpracy.

Wieczorem, podczas panelu Inspiring Talks prowadzonego przez Michała Zawadę z Business Link, sześciu prelegentów próbowało zainspirować słuchaczy do podejmowania działań startupowych i nie tylko! Pierwsza prelekcja prowadzona przez Marka Wawro z Azimo podpowiedziała studentom, że nauka to nie wszystko oraz jak poradzić sobie w życiu, kiedy zrezygnowało się ze ścieżki edukacyjnej. Następnie Jakub Bażela opowiedział o swojej podróży na Kanary i trzech prawdach, jakie podczas niej odkrył -­ między innymi: dlaczego czasem powinniśmy usiąść i podziwiać innych. Kolejne wystąpienie było dla nas bardzo ważne ­ Krzysztof Hostyński przybliżył słuchaczom scenę wydarzeń na podstawie danych z Crossweb. Pokazał ­jak wiele wydarzeń jest obecnie organizowanych, a także -­ ile cykli dotyczy konkretnych języków programowania, takich jak Scala, JavaScript, Python czy Ruby. Następnie Daniel Di Giusto i Kamil Łopata opowiedzieli o różnicach między pracą w korporacji, a prowadzeniem własnego startupu. Przypomnieli również, że praca to nie wszystko i, że warto śledzić lokalnespołeczności IT­ takie jak: Hive53 czy #OMGKRK, które skupiają się na networkingu. Zwieńczeniem pierwszego dnia był występ Grega Lipinskiego ­założyciela MeStudent, który opowiedział o swoim życiu w Australii oraz o tym: jak poznał Steve Wozniaka!

Kolejny dzień wcale nie był mniej inspirujący! Przeprowadzone warsztaty dotyczyły popularnych ostatnio tematów -­ user experience oraz big data. Marlena Dedera i Michał Tomański próbowali sprawdzić czy istnieją schematy budowania doświadczenia użytkownika podczas warsztatu “MeStudent: Ile i jak czerpać z trendów przy projektowaniu unikalnego user experience”. Radosław Tondos poprowadził za to warsztat “ACCENTURE: Big Data Hands­on”, podczas którego uczestnicy nie tylko poznawali proces ładowania i transformacji danych, ale także mieli możliwość stworzenia własnej wizualizacji i późniejszej analizy. Pod koniec dnia odbył się kolejny panel ­ Inspiring Startups, który rozpoczął się wystąpieniem Rafała Samborskiego z Consonance, który przedstawił proces powstawaniu produktu. Omówił dokładnie ścieżkę od idei do wdrożenia na rynek, która może trwać nawet ponad pół roku. Jako drugi wystąpił Marcin Kasz z Kontakt.io, który opowiedział o beaconach -­ wyjaśnił zasady ich działania i przybliżył możliwości, jakie stwarza Internet of Things. Następnie Małgorzata Borczyk zdradziła jak, z pomocą MeStudent, wyjechać do Australii i odnaleźć się na drugim końcu świata. Maja Schaefer, pomysłodawczyni Dressizera omówiła – ­ jak robić biznes zamiast startupu na podstawie swojej aplikacji, która umożliwia użytkownikom wzajemne ocenianie upatrzonych w sklepie rzeczy. Odpowiada więc na podstawowe pytanie większości z nas: Czy dobrze w tym wyglądam? Na koniec wystąpił Łukasz Chwistek z FlyTechUAV i opowiedział dlaczego warto być innowacyjnym oraz do czego obecnie mogą być wykorzystane drony.

Po merytorycznej części konferencji przyszedł czas na odrobinę networkingu. Zorganizowany bankiet stworzył uczestnikom możliwość dyskusji z prelegentami -­ nie tylko na tematy techniczne. Całość oceniam świetnie! Zorganizowanie konferencji wymagało pracy wielu osób, ale koło naukowe Synergy AGH spisało się na medal pod każdym względem. Niecierpliwie czekam na trzecią edycję w Krakowie!

 

(zdjęcia wykonał: Wiktor Muroń)

———

podstawowe dane o tym wydarzeniu:

nazwa wydarzenia:  Inspiring Solutions 2016 AGH
data: 14-15.03.2016
miejsce: Kraków

Autor wpisu: Ola Krasnowska


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

wydarzenia-2016
Krzysztof Hostyński, 1 stycznia 2017

Zakończony roku to dobry moment na podsumowania i odrobinę statystyk. Podobnie jak rok temu zebrałem wydarzenia, cykle i prelegentów, których strony w Crossweb odwiedziło w 2016 roku najwięcej użytkowników.  Dodatkowo poniżej załączam dane odnośnie ilości wydarzeń w poszczególnych miesiącach.

WUDKRK World Usability Day w Krakowie
Iwona Kaczmarczyk, 30 listopada 2016

Tegoroczna edycja WUD Kraków odbyła się pod znakiem zrównoważonego designu. 12 prelekcji i 7 warsztatów zapewniły porządną dawkę wiedzy na tematy, które na różne sposoby poruszają zagadnienie odpowiedzialnego projektowania. Opowiemy Wam o kilku z nich!

Crossweb.pl - IT Academic Day 2016na UJ - relacja z wydarzenia.
Iwona Kaczmarczyk, 31 października 2016

18 października uczestniczyliśmy w IT Academic Day, który miał miejsce na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorami byli Microsoft, Grupa FAIS.NET oraz Koło Studentów Informatyki UJ, a my pojawiliśmy się tam jako partner wydarzenia. Organizatorzy maksymalnie wykorzystali te 8 godzin!

startkrkup2016
Krzysztof Hostyński, 28 października 2016

W dniach 3.11 – 9.11.2016 odbędzie się w Krakowie START #KRK UP, czyli tydzień startupów organizowany przez Miasto Kraków i krakowską społeczność startupową.

nowa-oferta-pracy
Asia Hostyńska, 12 października 2016

Mamy świetną wiadomość! Już są! Przygotowaliśmy całkowicie nowy wygląd ofert pracy w Crossjob. Więcej parametrów, więcej informacji, większa precyzja. Mamy nadzieję, że spodobają Wam się oraz dostarczą dużo przydatnych informacji o pracy na danym stanowisku.