en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Społeczności i wydarzenia Java w Polsce

Iwona Karczmarczyk, 05 marca 2020
Społeczności i wydarzenia Java w Polsce


Społeczność Java rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Już w większości dużych miast możemy znaleźć lokalne spotkania, a dwa razy w roku mamy możliwość wziąć udział w konferencjach, które w całości poświęcone są wyłącznie temu językowi.


Wydarzenia Java w Polsce możesz znaleźć w naszej bazie, jednak postanowiliśmy zebrać je dla Was tutaj, w jednym miejscu.


JUG — Java Users Group


JUGi to lokalne grupy, które zrzeszają miłośników języka Java i powiązanych z nim tematów. Celem działalności grup jest popularyzacja samego języka,a także dobrych praktyk i nowoczesnych rozwiązań w programowaniu. Spotkania obejmują zazwyczaj 2-3 prelekcje, podczas których lokalni specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami. Poza nimi odbywają się także większe wydarzenia oraz warsztaty.


Niezależnie od tego, jaki jest Twój poziom, warto obserwować tematy kolejnych JUGów. Prędzej czy później z pewnością trafisz na coś interesującego!


JUG — Java Users Group w skrócie:Confitura


Mówiąc o wydarzeniach Java, nie sposób wspomnieć o Confiturze. Confitura to jedna z największych w Polsce i Europie konferencji poświęconych tematyce JVM. W 2011 roku zastąpiła wydarzenie JAVArsovia i od tamtej pory urosła do rangi eventu, na którym trzeba być. Podczas licznych prelekcji omawiane są tematy nie tylko ściśle związane z programowaniem. Znajdziemy wśród nich także wystąpienia poświęcone projektowaniu, architekturze aplikacji, user experience oraz umiejętnościom miękkim.


Każdego dnia Confitura gości ok. 2 tys. uczestników, wielu znanych i szanowanych specjalistów w roli prelegentów, a także przedstawicieli firm IT. Podczas poprzednich edycji uczestnicy czerpać wiedzę od takich specjalistów jak Jarosław Ratajski, Magdalena Mielcarek czy Jakub Nabrdalik. Całość wydarzenia podzielona jest na ścieżki tematyczne.


Organizatorami wydarzenia są członkowie wspomnianej wyżej warszawskiej Java User Group. 


Confitura w skrócie:JDD — Java Developers Day


JDD to kolejna konferencja w całości poświęcona technologi JVM i organizowana jest od 2006 roku w Krakowie. Podczas 2-dniowego eventu miłośnicy Javy spotykają się na prelekcjach, warsztatach i networkingu, by zdobyć nową wiedzę, poznać smaczki z developerskiego świata i poznać innych, podobnych sobie pasjonatów.


Całe wydarzenie podzielone jest na kilka ścieżek tematycznych, skierowanych zarówno do profesjonalistów, jak i początkujących. Każdy pasjonat programowania — niezależnie od poziomu wiedzy — ma szanse wyciągnąć z programu coś wartościowego. Warto dodać do kalendarza!


JDD — Java Developers Day w skrócie:GeeCon


Także krakowski GeeCon — 3-dniowe wydarzenie — skupia się głównie wokół Javy i technologii JVM oraz temu, co z nimi związane. GeeCon od 2009 roku zrzesza wokół siebie społeczność programistów, którzy gotowi są przyjmować oraz przekazywać wiedzę o najnowszych rozwiązaniach. Poza prelekcjami organizatorzy oferują udział w ciekawym formacie, jakim jest dyskusja w grupach na zagadnienia zgłoszone wcześniej przez uczestników — to dobra okazja zarówno na poznanie nowych ludzi, jak i ich spojrzenia na różne technologiczne tematy.


GeeCon w skrócie:


Blog - najnowsze wpisy

Prasówka HR od Crossweb #7
Krzysztof Hostyński, 07 lipca 2020

Pierwsza lipcowa prasówka HR od Crossweb! Dziś przeczytacie m.in. o tym, jak łączyć pracę zdalną z biurową oraz jak przy

Prasówka HR od Crossweb #6
Krzysztof Hostyński, 30 czerwca 2020

Przed nami wakacje, ale wcale nie zwalniamy tempa! Mamy dla Was już 6. prasówkę HR, a niej takie tematy, jak onbarding,

Podcasty UX, których warto słuchać
Iwona Karczmarczyk, 24 czerwca 2020

Podcasty UX to dobry sposób, aby poszerzyć swoją wiedzę bez konieczności siedzenia w książkach. Zebraliśmy dla Was kilka

Prasówka HR od Crossweb #5
Krzysztof Hostyński, 23 czerwca 2020

Dziś w prasówce m.in. o tym, jak zwalniać pracowników, jakie książki czytać, gdy pracuje się w HR, jak się mają kobiety

Kilka słów o uwierzytelnianiu
Magdalena Rega, 19 czerwca 2020

Bezpieczeństwo danych logowania na stronach internetowych to zagadnienie, którego nie można pominąć. W czasach, gdy codz

Prasówka HR od Crossweb #4
Krzysztof Hostyński, 16 czerwca 2020

W dzisiejszej prasówce wiele ciekawych tematów — Employer Branding, analityka w HR, talenty i test Gallupa oraz temat tr