StartUp Succes Story #1 – polskie start-upy na rynku amerykańskim

Ola Krasnowska, 11 grudnia 2015
SONY DSC

10. grudnia odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu StartUp Success Story organizowane przez Business Link Kraków. Mamy nadzieję, że następne będzie już niedługo, bo na temat Start-upów można by dyskutować godzinami! Spotkanie rozpoczął Michał Zawada, który w kilku słowach streścił nam ideę Bussines Linku. Zaraz po nim głos zabrał Paweł Nowak, który wspomniał o tworzeniu społeczności #omgkrk i przypomniał o imprezie XMASSIVE Party, która odbędzie się w przyszłą środę – zapraszamy na nią wszystkich, my również tam będziemy!

Kolejne 15 minut było dla prelegentów, którzy musieli jak najkrócej opowiedzieć o swoich start-upach.

Po krótkich prezentacjach swoich start-upów przeszliśmy do części dyskusyjnej, która – jako forma spotkania – była strzałem w dziesiątkę! “Co to jest start-up?” – pierwsze pytanie było niezwykle wymagające, bo chyba wszyscy zgodzimy się, że każdy ma swoją definicję tego pojęcia. Mi najbardziej spodobało się wytłumaczenie jednej z uczestniczek – Edyty, która niedługo ruszy ze swoim pomysłem Listomaniak.pl – według niej start-up to “innowacyjny projekt, dla którego nie można jednoznacznie zdefiniować modelu biznesowego właśnie ze względu na oryginalność pomysłu”. Kolejne pytania także nie należały do łatwych, dowiedzieliśmy się czego się wystrzegać i jakie największe porażki oraz sukcesy! odnieśli prelegenci podczas rozwijania swoich start-upów. Była również długa wymiana zdań na temat przedstawiania swoich pomysłów na wczesnym etapie realizacji oraz przełamywaniu barier, które mogą wystąpić podczas wchodzenia na rynek zagraniczny.

Cały event zakończył się krótkim networkingiem, który umożliwił rozmowę i uzyskanie porad od każdego z prelegentów, jak również wymianę kontaktów między słuchaczami. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z tego cyklu!

 

———

podstawowe dane o tym wydarzeniu:

nazwa wydarzenia: StartUp Success Story #1
data: 10.12.2015
miejsce: Kraków

Autor wpisu: Ola Krasnowska


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

wydarzenia-2016
Krzysztof Hostyński, 1 stycznia 2017

Zakończony roku to dobry moment na podsumowania i odrobinę statystyk. Podobnie jak rok temu zebrałem wydarzenia, cykle i prelegentów, których strony w Crossweb odwiedziło w 2016 roku najwięcej użytkowników.  Dodatkowo poniżej załączam dane odnośnie ilości wydarzeń w poszczególnych miesiącach.

WUDKRK World Usability Day w Krakowie
Iwona Kaczmarczyk, 30 listopada 2016

Tegoroczna edycja WUD Kraków odbyła się pod znakiem zrównoważonego designu. 12 prelekcji i 7 warsztatów zapewniły porządną dawkę wiedzy na tematy, które na różne sposoby poruszają zagadnienie odpowiedzialnego projektowania. Opowiemy Wam o kilku z nich!

Crossweb.pl - IT Academic Day 2016na UJ - relacja z wydarzenia.
Iwona Kaczmarczyk, 31 października 2016

18 października uczestniczyliśmy w IT Academic Day, który miał miejsce na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorami byli Microsoft, Grupa FAIS.NET oraz Koło Studentów Informatyki UJ, a my pojawiliśmy się tam jako partner wydarzenia. Organizatorzy maksymalnie wykorzystali te 8 godzin!

startkrkup2016
Krzysztof Hostyński, 28 października 2016

W dniach 3.11 – 9.11.2016 odbędzie się w Krakowie START #KRK UP, czyli tydzień startupów organizowany przez Miasto Kraków i krakowską społeczność startupową.

nowa-oferta-pracy
Asia Hostyńska, 12 października 2016

Mamy świetną wiadomość! Już są! Przygotowaliśmy całkowicie nowy wygląd ofert pracy w Crossjob. Więcej parametrów, więcej informacji, większa precyzja. Mamy nadzieję, że spodobają Wam się oraz dostarczą dużo przydatnych informacji o pracy na danym stanowisku.