en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Trwa konkurs Startup Sito – moje typy

11 września 2014
Trwa konkurs Startup Sito – moje typy
Wczoraj w ramach Internet Bety rozpoczął się finał konkursu Startup Sito. Na scenie zaprezentowało się 7 Startupów. oto one:
  • Clime - mały czujnik pozwalający mierzyć np temperaturę/ciśnienia/co2/wilgotność oczywiście całość jest połączona z internetem. Jak pomyślę jakie daje to możliwości po połączeniu np z IFTTT to ograniczeniem jest defakto nasza wyobraźnia.
  • Driiive - czyli taki facebook dla samochodów. Miejsce gdzie można pokazać/opisać swój samochód. Przyjemnie słuchało się tej prezentacji - pasja i radość z wykonywanego projektu aż biła ze sceny.
  • Fashionote - przeglądasz magazyn, podoba się torebka, buty - jedno zdjęcie i widzisz produkt w sklepie internetowym. Interesujący pomysł. Przed wydaniem magazyny o tematyce mody cała gazeta jest skanowana i opisywana aby później produkty mogły być rozpoznawane.
  • HappyBill - aplikacja pozwalająca zapamiętywać paragony, analizować zakupy itp. Pomysł dobry jednak całość jest bardzo skomplikowana. Aby użyć  aplikacji w naszym telefonie musi być... zainstalowane oprogramowania po stronie sklepu.
  • Lappsy - aplikacja zamieniająca zdjęcia/filmy na animowane gify, coś jak vime.
  • Sense - agregat newsów, który ma dopasowywać treści do naszych upodobań.
  • WebDNA - narzędzie wspierające prace SEO - analiza linków prowadzących do strony i rozpoznaje te dobrej jakości od tych "spamowych".
  • Wooloo.pl - serwis gdzie możesz znaleźć sprawdzonych podwykonawców do codziennych prac - np: sprzątanie, malowanie, składanie mebli itp.
  Moje typy: Według mnie największe szanse na sukces biznesowy ma Clime - jeśli tylko cena nie będzie zaporowa. Natomiast swój głos w konkursie oddałem na Driiive - chętnie kibicuję projektom tworzonym z taką pasją.   Ogłoszenie wyników: piątek  o 15:50. -- [Edit] konkurs Startup Sito 2014 wygrał zespół Wooloo.pl - gratuluję.  


Blog - najnowsze wpisy

Prasówka HR od Crossweb #7
Krzysztof Hostyński, 07 lipca 2020

Pierwsza lipcowa prasówka HR od Crossweb! Dziś przeczytacie m.in. o tym, jak łączyć pracę zdalną z biurową oraz jak przy

Prasówka HR od Crossweb #6
Krzysztof Hostyński, 30 czerwca 2020

Przed nami wakacje, ale wcale nie zwalniamy tempa! Mamy dla Was już 6. prasówkę HR, a niej takie tematy, jak onbarding,

Podcasty UX, których warto słuchać
Iwona Karczmarczyk, 24 czerwca 2020

Podcasty UX to dobry sposób, aby poszerzyć swoją wiedzę bez konieczności siedzenia w książkach. Zebraliśmy dla Was kilka

Prasówka HR od Crossweb #5
Krzysztof Hostyński, 23 czerwca 2020

Dziś w prasówce m.in. o tym, jak zwalniać pracowników, jakie książki czytać, gdy pracuje się w HR, jak się mają kobiety

Kilka słów o uwierzytelnianiu
Magdalena Rega, 19 czerwca 2020

Bezpieczeństwo danych logowania na stronach internetowych to zagadnienie, którego nie można pominąć. W czasach, gdy codz

Prasówka HR od Crossweb #4
Krzysztof Hostyński, 16 czerwca 2020

W dzisiejszej prasówce wiele ciekawych tematów — Employer Branding, analityka w HR, talenty i test Gallupa oraz temat tr