Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

116. Spotkanie WG.NET

Wydarzenie:
116. Spotkanie WG.NET
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.04.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki UW
Adres:
Banacha 2
Opis:

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 19.04 o godzinie 18.00 w sali 4420 Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Banacha 2 (3 piętro tuż obok głównej klatki schodowej). Mamy w planach dwie prezentacje, poniżej szczegóły:


  • Łukasz Olbromski - Dlaczego warto wiedzieć jak coś działa pod spodem?


Opis: Wraz z rozwojem IT programujemy na coraz wyższym poziomie abstrakcji. Dzięki temu możemy zapomnieć, choć na chwilę, jak wygląda zarządzanie pamięcią, jak synchronizować wątki, jak ORM’y generują zapytania. Te rzeczy po prostu działają. Stajemy się więźniami wygody i nie wgłębiamy się we wszystkie aspekty tworzenia aplikacji. W tej prezentacji podzielę się swoimi doświadczeniami, które przekonały mnie że się opłaca wiedzieć co się dzieje pod spodem, szczególnie w sytuacji kiedy wszystko działa "niezawodnie".


Bio: Ambitny programista, projektant, architekt z pasją i ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Od 2015 roku pracuje jako freelancer. Obecnie związany z Omada A/S, gdzie rozwija system z obszaru Identity Governance and Administration. Swoje doświadczenie zdobywał w firmach takich jak: Capgemini, Credit Suisse, czy Microsoft. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji full stack na platformie .NET, legacy code, accessibility i testowaniem oprogramowania. Dzieli się swoją pasją i doświadczeniem jako promotor idei Make SENSE in IT ( http://www.make-sense.it ).


  • Bartosz Sypytkowski - Serverless collaborative text editing


Opis: Podczas tej prezentacji opowiemy sobie o wyzwaniach i rozwiązaniach stojących za "collaborative text editing" - współbieżną edycją dokumentów, znaną chociażby z Google Docs. Postaramy się też wyjaśnić alternatywną implementację wykorzystującą jedną z kilku różnych struktur danych znanych jako CRDT (Conflict-free Replicated Data Types), pozwalających nam zbudować rozwiązanie, które zasługuje na prawdziwe miano "serverless".


Bio: Miłośnik funkcyjnego programowania i systemów rozproszonych. Kontrybutor open source, członek zespołu Akka.NET i częsty bywalec WG.NET :)


Wstęp wolny, zapraszamy!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia