en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

127 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET

Wydarzenie:
127 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.11.2020 (wtorek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Razem z Wrocławską Grupą .NET (WrocNET https://www.meetup.com/wrocnet/) zapraszamy na kolejne wspólnie spotkanie grup .NET w wersji On-Line. Przed Waszymi monitorami wystąpi dwóch prelegentów: Krzysztof Owsiany, który podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z praktycznego zastosowania Event Modeling'u z wykorzystaniem .NET oraz Krzysztof Morcinek, który opowie nam o różnych stronach Code Review.


Link do transmisji spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=dT4aVgVV2ZI


-------------------------------------------------------------------------------


"Praktyczne zastosowanie EventModelingu w tworzeniu Modularnego Monolitu. A wszystko to… w .NETcie."


Teoria teorię pogania. Wiele jest ciekawych koncepcji jednak gorzej z ich praktycznym zastosowaniem. Nie inaczej było w przypadku EventModelingu. Podjąłem kroki w celu rozszerzenia mojej świadomości. Było to między innymi prowadzenie i uczestniczenie warsztatach i meetupach. Rosnącą świadomość rozpocząłem regularnie przekładać na projekt aplikacji desktopowej. Do jej opracowania użyłem EventStormingu, EventModelingu. Finalnie to wszystko przełożyłem na kod wykorzystujący architekturę sterowaną zdarzeniami z wykorzystaniem .NETu (RX, WPF). Modelowanie z wykorzystaniem EventModelingu zakłada podział systemu na małe kawałki. Następnie implementację krok po kroku. To w naturalny sposób podzieliło system na moduły testowane z wykorzystaniem GWT. Ciekawostką jest też stworzenie namiastki EventStore w bazie dokumentowej oraz wykorzystanie EventSourcingu bez kropli agregatu…


Krzysztof Owsiany


Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET. Ciągle się uczę i uwielbiam poznawać nowe technologie. Jednak ostatni bardziej ukierunkowuję swoją uwagę na DDD, Event Storming, Clean Code, TDD, Programowanie Reaktywne. Występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Po godzinach też czasem pobiegam, odwiedzę konferencję, popracuję nad własnymi projektami.


Moje aktywności:

• Szkoła Event Stormingu: https://SzkolaEventStormingu.pl,

• Blog: https://mrdev.pl,

• Podcasty: https://mrdev.pl/after-conf, https://mrdev.pl/dddfreak

• Wystąpienia: https://mrdev.pl/prelekcje,

• Warsztaty: https://mrdev.pl/warsztaty,

• Szkolenia: https://mrdev.pl/szkolenia,

• Vlog: https://mrdev.pl/vlog

• Własne projekty: https://mrdev.pl/thenv,

• Twitter: https://twitter.com/k_owsiany


https://mrdev.pl

-------------------------------------------------------------------------------


"Różne style prowadzenia Code Review w twoim zespole"


W praktycznie każdym nowym zespole, do którego trafiam, Code Review wygląda zupełnie inaczej. Czego naprawdę oczekujemy od Code Review, jak bardzo ostrym lub pobłażliwym należy być i jak ładnie to wpiąć w Continous Integration.


Krzysztof Morcinek


Pasjonat programowania, głównie na platformie .NET. Lubi pisać kod stabilny, zgodny z wszystkimi best practices (jakiekolwiek one są, czasem trzeba umieć wyważyć zalety różnych rozwiązań). Bardzo ceni prostotę i przejrzystość (również dlatego pisze bloga, pomaga lepiej przekazywać myśli). Nieustannie się uczy, bo w IT bez pogoni za nowinkami skazujemy się na nudną pracę, której nikt inny nie chce wykonać.


https://krzysztofmorcinek.wordpress.com/

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia