en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

129 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET

Wydarzenie:
129 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.01.2021 (środa)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Razem z Wrocławską Grupą .NET (WrocNET https://www.meetup.com/wrocnet/) zapraszamy na kolejne wspólnie spotkanie grup .NET w wersji On-Line. Przed Waszymi monitorami wystąpi dwóch prelegentów: Adam Furmanek oraz Kamil Grzybek.


-------------------------------------------------------------------------------


"async – największy błąd C#?"


async i await na dobre zadomowiły się w języku, od programistów oczekujemy zrozumienia tematu, a od autorów bibliotek dostarczenia asynchronicznego API. Tylko czy obecna implementacja jest w ogóle dobrym pomysłem? Czy cały wzorzec oparty o coroutines zdał egzamin i powinien być wykorzystywany dalej, a może nieoczywiste zakleszczenia i nadmierne zużycie pamięci powinno nas skłonić do poszukania czegoś innego? W wystąpieniu przejdę przez wiele wad asynca. Porozmawiamy o globalnym stanie, łapaniu wyjątków, zakleszczeniach, sprzątaniu pamięci i innych problemach. Zobaczymy, dlaczego podstawowe zasady dobrego programowania zostały złamane i dlaczego przez to mechanizm jest do niczego. Poziom 200, podstawowa znajomość async i await jest wymagana.


Adam Furmanek


Nazywam się Adam Furmanek i od lat interesuję się platformą .NET, szczegółami jej implementacji i wszystkim, co jest pod spodem. Często dekompiluję kod lub generuję go w locie aby złapać StackOverflowException, przydzielić ręcznie pamięć lub wyłączyć GC. Zawsze jestem zainteresowany szczegółami technicznymi używanych przeze mnie narzędzi, aby móc lepiej je wykorzystać. Nie zamykam się na .NET, pracuję też w Scali i innych językach na JVM, nieobcy jest mi paradygmat funkcyjny lub bazy danych i systemy rozproszone. Obecnie pracuję w firmie Amazon, gdzie zajmuję się systemami rekomendacji, generowaniem głosu i innymi zastosowaniami uczenia maszynowego.


http://blog.adamfurmanek.pl

-------------------------------------------------------------------------------


"Synergy between TDD and BDD. Integration and unit tests as Executable Specification: live session."


Dokumentacja oprogramowania ma to do siebie, że albo jest już nieaktualna albo zaraz będzie. Ze świecą szukać osób, które pałają chęcią do aktualizacji grubych tomów, których i tak na końcu nikt nie chce czytać. Jak w takiej sytuacji możemy efektywnie udokumentować nasz system i szerzyć wiedzę wśród członków zespołu? Z pomocą przychodzi "Executable Specification", pojęcie wchodzące w skład Behavior-Driven Development służące do pisania specyfikacji w postaci wykonywalnego kodu. Nie trzeba jednak od razu rzucać się na głęboką wodę i aplikować BDD całościowo. Możemy natomiast z miejsca ruszyć z pisaniem specyfikacji na niższym poziomie wykorzystując to, co znamy najlepiej: framework do pisania testów automatycznych. W połączeniu z Test-Driven Development, oprócz wykonywalnej dokumentacji, testowalny i dobrej jakości kod oraz zabezpieczenie przed regresją dostaniemy w gratisie. Na sesji zostanie zaprezentowany sposób i zalety pisania Executable Specification przy pomocy podejść BDD, TDD, testów jednostkowych i integracyjnych oraz języka C#.


Kamil Grzybek


Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 12 lat. Absolwent specjalizacji Inżynieria Oprogramowania na Politechnice Warszawskiej. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, technik zwinnych oraz automatyzacji. Pasjonat tematów związanych z architekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design i Test-Driven Development. Popularyzator modularności i dobrych praktyk projektowania obiektowego. Przemyśleniami dzieli się na blogu https://www.kamilgrzybek.com i Twitterze: @kamgrzybek. Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako Head of Software Engineering odpowiedzialny jest za dostarczanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data. Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator. "Wie, że nic nie wie".


https://www.kamilgrzybek.com

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia