Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

133. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET ONLINE

Event:
133. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET ONLINE
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
20.01.2021 (wednesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Description:

W związku z trudną sytuacją dotyczącą organizacji spotkań w czasach pandemii postanowiliśmy połączyć nasze siły z Krakowską Grupą Developerów .NET (KGD.NET https://www.meetup.com/pl-PL/KGD-NET) i wspólnie zorganizować spotkanie w wersji On-Line.


Link do transmisji spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=Lhwhu3ULwz4


-------------------------------------------------------------------------------


"Async – największy błąd C#?"


Async i await na dobre zadomowiły się w języku, od programistów oczekujemy zrozumienia tematu, a od autorów bibliotek dostarczenia asynchronicznego API. Tylko czy obecna implementacja jest w ogóle dobrym pomysłem? Czy cały wzorzec oparty o coroutines zdał egzamin i powinien być wykorzystywany dalej, a może nieoczywiste zakleszczenia i nadmierne zużycie pamięci powinno nas skłonić do poszukania czegoś innego?


W wystąpieniu przejdę przez wiele wad asynca. Porozmawiamy o globalnym stanie, łapaniu wyjątków, zakleszczeniach, sprzątaniu pamięci i innych problemach. Zobaczymy, dlaczego podstawowe zasady dobrego programowania zostały złamane i dlaczego przez to mechanizm jest do niczego.


Poziom 200, podstawowa znajomość async i await jest wymagana.


Adam Furmanek


Nazywam się Adam Furmanek i od lat interesuję się platformą .NET, szczegółami jej implementacji i wszystkim, co jest pod spodem. Często dekompiluję kod lub generuję go w locie aby złapać StackOverflowException, przydzielić ręcznie pamięć lub wyłączyć GC. Zawsze jestem zainteresowany szczegółami technicznymi używanych przeze mnie narzędzi, aby móc lepiej je wykorzystać. Nie zamykam się na .NET, pracuję też w Scali i innych językach na JVM, nieobcy jest mi paradygmat funkcyjny lub bazy danych i systemy rozproszone. Obecnie pracuję w firmie Amazon, gdzie zajmuję się systemami rekomendacji, generowaniem głosu i innymi zastosowaniami uczenia maszynowego.


-------------------------------------------------------------------------------


"Synergy between TDD and BDD. Integration and unit tests as Executable Specification: live session."


Dokumentacja oprogramowania ma to do siebie, że albo jest już nieaktualna albo zaraz będzie. Ze świecą szukać osób, które pałają chęcią do aktualizacji grubych tomów, których i tak na końcu nikt nie chce czytać. Jak w takiej sytuacji możemy efektywnie udokumentować nasz system i szerzyć wiedzę wśród członków zespołu?


Z pomocą przychodzi "Executable Specification", pojęcie wchodzące w skład Behavior-Driven Development służące do pisania specyfikacji w postaci wykonywalnego kodu. Nie trzeba jednak od razu rzucać się na głęboką wodę i aplikować BDD całościowo. Możemy natomiast z miejsca ruszyć z pisaniem specyfikacji na niższym poziomie wykorzystując to, co znamy najlepiej: framework do pisania testów automatycznych. W połączeniu z Test-Driven Development, oprócz wykonywalnej dokumentacji, testowalny i dobrej jakości kod oraz zabezpieczenie przed regresją dostaniemy w gratisie.


Na sesji zostanie zaprezentowany sposób i zalety pisania Executable Specification przy pomocy podejść BDD, TDD, testów jednostkowych i integracyjnych oraz języka C#.


Kamil Grzybek


Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 12 lat. Absolwent specjalizacji Inżynieria Oprogramowania na Politechnice Warszawskiej. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, technik zwinnych oraz automatyzacji. Pasjonat tematów związanych z architekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design i Test-Driven Development. Popularyzator modularności i dobrych praktyk projektowania obiektowego. Przemyśleniami dzieli się blogu i Twitterze: @kamgrzybek.


Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako Head of Software Engineering odpowiedzialny jest za dostarczanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data.


Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator. "Wie, że nic nie wie".


https://www.kamilgrzybek.com

Profile of employers

Similar events