Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

78. Spotkanie Data Community Katowice

Wydarzenie:
78. Spotkanie Data Community Katowice
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.01.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Altkom Akademia S.A.
Adres:
Plac Generała Józefa Bema 2 Wejście C
Agenda:
  • 17:55 - 18:00 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania
  • 18:00 - 19:00 — "Klasyfikacja obrazów przez modele uczenia maszynowego" - Marcin Szeliga
  • 19:00 - 19:30 — Przerwa integracyjna, networking
  • 19:30 - 20:30 — "Azure as a Big Data Platform" - Tomasz Krawczyk
  • 20:30 - 20:40 — Zakończenie spotkania.
Opis:

Szczęśliwego Nowego Roku! Zapraszamy na kolejne spotkanie naszej grupy. W tym miesiącu proponujemy sesje najdłużej wyróżnianego tytułem MVP w Polsce Marcina Szeligi i debiutującego prelegenta Tomka Krawczyka. Będzie pizza, networking i luźna atmosfera :)


Spotykamy się w czwartek 25 stycznia 2018 r. o 17:55 w siedzibie Altkom S.A. w Katowicach, ul. Opolska 22 piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA).

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację przez meetup.


Klasyfikacja obrazów przez modele uczenia maszynowego


Sztuczna inteligencja nazywana jest elektrycznością XXI wieku. Sto lat temu upowszechnienie energii elektrycznej zmieniło sposoby w jaki pracujemy, podróżujemy, odpoczywamy — choć tego nie zauważamy, wynalezienie elektryczności zmieniło cały nasz świat. Dzisiaj, dzięki sztucznej inteligencji, jesteśmy świadkami rewolucji na podobną skalę.


Przełomem okazało się zastosowanie głębokich modeli uczenia maszynowego do takich zadań, jak klasyfikacja obrazów i filmów, rozpoznawania dźwięków i przetwarzania języków naturalnych. Wszystkie te umiejętności, które ludziom przychodzą naturalnie i z łatwością, są stosunkowe trudne do opanowania przez komputery. Dopiero połączenie trzech czynników: dużej ilości dostępnych danych treningowych, super-szybkich komputerów i nowatorskich modeli głębokich uczenia maszynowego pozwoliło komputerom widzieć, słyszeć i rozumieć język potoczny.


Podczas sesji poznamy zasadę działania głębokich modeli uczenia maszynowego, zaczynając od modeli liniowych, roli hiperparametrów, metod uczenia sieci neuronowych, aż po sposób działania konwolucyjnych sieci neuronowych. Wszystko to na przykładzie modeli rozpoznających obrazy zbudowanych na platformie Microsoft Cognitive Toolkit.


  • MARCIN SZELIGA


Filozof danych, niezależny konsultant i architekt systemów bazodanowych. Od 20 lat zawodowo związany z SQL Server. W ramach programu Train To Trainers przygotowywał partnerów firmy Microsoft do przejścia na wersje 2008, 2012 i 2016 serwera SQL. Prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach grup pasjonackich. Autor licznych książek i artykułów poświęconych serwerowi SQL. Entuzjasta i popularyzator uczenia maszynowego. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft MVP w kategorii Data Platform. Posiadacz licznych certyfikatów, w tym Microsoft Certified Solutions Expert w obszarach: Data Platform, Data Management and Analytics i Cloud Platform and Infrastructure.


Azure as a Big Data Platform


Przetwarzanie dużych zbiorów danych nazywanych Big Data jest jednym z najważniejszych wyzwań informatyki 21 wieku. Posiadane dane są wartością, a ich dokładna analiza pozwali na odkrywanie nowych zjawisk, optymalizacje czy wspomaganie procesów decyzyjnych. Aby efektywnie przetwarzać tak duże zbiory danych potrzebujemy nowych technik analizy danych oraz rozwiązań technologicznych. Istotnym elementem procesu przetwarzania Big Data jest chmura Azure. Oferuje ona szereg usług, przy użyciu których możemy tworzyć rozwiązania na potrzeby przetwarzania Big Data zarówno w trybie batch’owych jak i ‘near real time’.

Sesja na celu przestawienie koncepcji przetwarzania Big Data opartego o architekturę Lambda oraz Kappa, z wykorzystaniem usług platformy Azure i usług takich jak Azure Data Factory, Azure Stream Analytics, Azure Hdinsight, Azure Event (IoT) Hub, czy Azure Data Lake.


  • TOMASZ KRAWCZYK


Projektant i programista z dwucyfrowym doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań głównie w technologii .NET . Przez wiele lat zaangażowany w prace w projektach dla administracji publicznej oraz pracą nad systemami bezpiecznego dostępu (w oparciu o Public Key Infrastructure i biometrie). Od ponad 4 lat zawodowo związany z firmą Future Processing, gdzie na co dzień zajmuje oraz tworzeniem rozwiązań opartych o stack technologiczny Microsoftu (.NET Platform, MSSQL Server, Biztalk Server, Azure). Pasjonat nowych technologii związanych Cloud, Big Data i Data Science. Hobbystycznie, a ostatnio zawodowo zajmuje się analizą danych w chmurze Azure.


Zapraszamy i do zobaczenia!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia