Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

AKAI Living Library #2

Wydarzenie:
AKAI Living Library #2
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
30.11.2016 (środa) - 30.11.2016 (środa)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
AKAI
Adres:
Piotrowo 2
Opis:
Termin: 30.11.2016 Godzina: 17:30 - 19 Miejsce: sala L053BT Tematyka: miękka Zapraszamy wszystkich na drugą "Żywą bibliotekę" AKAI. Jest to event znacznie różniący się od pozostałych. Zaproszeni prelegenci (książki) będą siedzieli przy swoich stanowiskach i każdy z Was (czytelników) będzie mógł do nich podejść sam albo w grupie i przez 10 min wysłuchać jego historii (przeczytać książkę), zadać pytania jak doszedł do swojej obecnej pozycji, poprosić o rady dotyczące własnej ścieżki rozwoju i o wszysko inne co przyjdzie Wam do głowy. Podczas eventu przewidzainy jest poczęstunek zarówno dla czytelników jak i książek ufundowany przez Wydziałową Radę Samorządu Studentów Wydziału Informatyki. Poniżej lista "książek"
  • Piotr Adamczak - "Od PP do UK czyli praca informatyka w Londynie" Chetnie odpowiem na wszelkie pytania zwiazane z praca w UK. Opowiem o różnicach pomiędzy Polskimi pracodawcami, atmosferze, jak zdobyc prace w UK, jak wyglada rekrutacja. Zapraszam do czytania :)
  • Rafał Klaus - "1. Kreatywne nauczanie - RoboDay; 2. Coaching - zarządzanie sobą w czasie; 3. Prawo własności przemysłowej"
    • Dlaczego ważne jest odejście od nauczania oświatowego w kierunku nauczania kreatywnego. Zasady, wady i zalety RoboDay.
    • Jak znaleźć czas na zrównoważone życie (w tym nurkowanie, morsowanie, biegi długodystansowe itp.); rozmowa (coaching) o celach, priorytetach, planowaniu i działaniu;
    • podstawach prawa dla inżynierów
  • Krzysztof Borowiak - "Informatyk nie znaczy ignorant" Wiodący jest stereotyp, że Informatycy są aspołeczni, że trudno się z nimi skomunikować. Sami w swoim środowisku stosujemy swoiste "inside-joke'i" z nas samych, jak choćby sławetne "u mnie działa, spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie". To błędna pętla, pozwalająca niektórym z nas wierzyć, że tak właśnie musi być. Nieprawda. Informatyk nie znaczy ignorant.
  • Jakub Sobczak - "Potrafisz, tylko musi Ci się chcieć" Crowdfunding to jedna z największych rewolucji naszych czasów. To książka o tym jak udało się od zera zbudować 200 000 społeczność, która sfinansowała 1300 projektów na 15,5mln zł.
  • Marcin Perkowski - "Rekrutacja programistów w praktyce - spojerzenie menadżera." Książka opowiada o rekrutacji programistów w praktyce.
    • Na co zwracac uwage przy rekrutakcji?
    • Jak dobrze prygotować się do rozmowy?
    • Co robić, czego nie robić na rozmowach rekrutacyjnych?
  • Aleksandra Główczewska - "Praca na studiach - warto czy nie" Czy warto pracować na studiach? A może lepiej skupić się na nauce? Czy da się pracować jednocześnie "nie zawalając" semestru?
  • Mateusz Lango - "Czy warto być naukowcem?" Jestem doktorantem zajmującym się uczeniem maszynowym, mającym ze sobą bagaż doświadczeń pracy zarówno w dużych korporacjach (Samsung R&D, COMARCH) jak i start-up'ach, a obecnie poznającym uroki życia naukowca i pracy w pewnej specyficznej korporacji znanej Wam pod kryptonimem PUT. Opowiem Wam dlaczego zdecydowałem się rzucić pracę dla nauki, jak sposób patrzenia na studiowanie zmienia się gdy siadasz za katedrą, a także odpowiem na wszystkie pytania moich Czytelników. Chętnie porozmawiam też na tematy związane z moją specjalnością, czyli uczeniem maszynowym: jak zacząć, skąd czerpać wiedzę i czy warto.
  • Kamil Pawluczuk - "Jak studiować by nie żałować – historia pewnego absolwenta." Studia to wyjątkowy czas, który stwarza wiele możliwości i równie szybko mija. Z perspektywy świeżo upieczonego magistra informatyki, który podążał wyjątkowo zróżnicowanymi ścieżkami, zdradzę które decyzje i wydarzenia wniosły w moje życie najwięcej wartości oraz jak sobie radzić by nie przegapić najlepszych okazji. Jak nie zmarnować możliwości jakie daje uczelnia i jak rozmawiać z władzami (stypendia, IPS, urlopy, nietypowe pozwolenia)? Jak dwukrotnie wylądować na erasmusie (Luksemburg i Chorwacja)? Jak w trakcie studiów zwiedzić pół świata i to najlepiej nie za swoje pieniądze (20+ odwiedzonych krajów na 3 kontynentach w 3 lata – środki UE, PP, konferencje IT)? Co nauczyło mnie bycie przewodniczącym AKAI?
http://akai.org.pl/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia