en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń

BiteIT #62: Git – tips, tricks and pitfalls

Wydarzenie:
BiteIT #62: Git – tips, tricks and pitfalls
Typ wydarzenia:
Webinarium
Kategoria:
IT
Data:
22.10.2020 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Webinar
Adres:
On your computer
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu BiteIT. Tym razem Marcin Kłopotek, praktyk podejścia GitOps przybliży tajniki korzystania z narzędzia Git.


Git – tips, tricks and pitfalls

Git to chyba najczęściej używane narzędzie wśród nas, inżynierów oprogramowania. Świadczy o tym choćby liczba pytań zadanych na StackOverflow oraz powstałych na jego temat memów. Różne języki programowania, różne role w projekcie, ale król tylko jeden. Git – narzędzie którego możliwości i tajników nie sposób poznać w 100%. Z Gitem pracuję ok. 10 lat, mimo tego uważam że nie poznałem nawet połowy jego funkcjonalności. Podczas prezentacji postaram się przedstawić mój sposób pracy z tym narzędziem, pokazać ułamek jego możliwości, zaprezentować najprzydatniejsze polecenia oraz sposób jego konfiguracji aby praca z nim była jeszcze przyjemniejsza. Będzie ciekawie, śmiesznie ale konkretnie i na temat. Myślę że każdy wyniesie z prelekcji coś nowego, co przyda się w codziennej pracy i uczyni dzień bardziej produktywnym.


Prelegent:

Marcin Kłopotek

Nie lubi słowa programista, dlatego woli tytułować się inżynierem oprogramowania. Mimo prawie 27 lat pracy nad projektami, twierdzi, że z każdym zakończonym coraz bardziej uświadamia sobie jak mało jeszcze wie. JAVA i wszystko co dookoła to jego podwórko pełne zabawek, dlatego ciągle stara się poznawać nowe technologie. Najbardziej ceni sobie stary, wysłużony edytor EMACS, który jeszcze nigdy go nie zawiódł i codziennie potrafi go zaskakiwać. Gdy nie programuje, lubi spędzać czas na bieganiu. Klikukrotny maratończyk żartuje, że właśnie wtedy „do spoconej głowy przychodzą najlepsze pomysły i rozwiązania złożonych problemów, gdy mózg jest dotleniony”. Obecnie pracuje jako DevOps praktykując podejście GitOps gdzie popadnie.


Pamiętajcie o obowiązkowej rejestracji na webinar!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia