Crossweb
<< Wróć do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Erlang i programowanie HoloLens

Wydarzenie:
Erlang i programowanie HoloLens
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Tematyka:
Data:
28.06.2017 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Business Link Łódź
Adres:
Narutowicza 34
Strona www:
Opis:

Na zakończenie sezonu mamy dla Was wystąpienia dotyczące Erlanga (z którego wiele 'nowożytnych' technologii czerpie inspiracje) oraz wstęp do hologramów z Microsoft HoloLens.

  • Erlang okiem początkującego - Zbigniew Ignasiak 
  • Hologramy i rzeczywistość - możliwości HoloLens - Rafał Legiędź 

  • Erlang okiem początkującego - Zbigniew Ignasiak 

Prezentacja będzie swego rodzaju wprowadzeniem do Erlanga, okiem początkującego dla innych początkujących. Przedstawię najlepsze (moim zdaniem) cechy Erlanga. Czym różni się od innych znanych języków i wyróżnia z rodziny języków funkcyjnych. 
Pokażę jak napisać cokolwiek w języku gdzie nie ma ani zmiennych ani pętli, a większość rzeczy załatwia się rekurencją i pattern matching. 
Nie przeczę ze poznanie pierwszego języka funkcyjnego może stanowić pewnego rodzaju trudność/zagwozdkę bowiem trzeba się przestawić na "inne" tory myślenia (przy czym jest to cecha wszystkich języków funkcyjnych, a nie tylko Erlanga) za to w nagrodę poznaje się jak można napisać coś o wiele prościej i przejrzyściej 

Prezentację przedstawi Zbigniew Ignasiak, programista, koder, pasjonat. Ostatnio pasja przywiodła go do języka Erlang i Pythona. 

  • Hologramy i rzeczywistość - możliwości HoloLens - Rafał Legiędź 

Hologramy nie stanowią już pieśni odległej przyszłości, którą zazwyczaj podziwiamy w filmach typu Gwiezdne Wojny. One są tu i teraz! Microsoft umożliwił nam mieszanie rzeczywistości z hologramami dzięki goglom HoloLens, platformie Windows Mixed Reality oraz dostarczonym narzędziom programistycznym. Prelekcja ta stanowi nie tylko przegląd możliwości i ograniczeń platformy, ale również zbiór elementów i praktych, o których należy pamiętać decydując się na nią. Era rozszerzonej rzeczywistości jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. Daj się w nią zanurzyć! 

Rafał pracuje jako programista w firmie Solidbrain Sp z o.o. Będąc w branży od 2007 roku rozwija swoją pasję do oprogramowania w każdym możliwym momencie. Wierzy, iż bycie pragmatycznym w naszej dziedzinie jest bardzo pomocne i udowadnia to poprzez ciągłą zmianę używanych przez siebie technologii, jeśli tylko jest potrzeba bądź możliwość nauki nowych konceptów. Zaczynał przy rozwijaniu aplikacji back-endowych w .NET, po czym zaadoptował technologie webowe, a następnie różnego rodzaju rozwiązania mobilne oraz VR. 

Gorąco zapraszamy!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Łódź

 
CallPage
StartUp

Kraków
technologie:
Angular.js, JavaScript, jQuery, Laravel, MySQL...
2 oferty pracy
 
Future Processing
Firma technologiczna

Gliwice
technologie:
.NET, Android, ASP.NET, Azure, C#...
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

PODOBNE WYDARZENIA

21.08 Pon
Tworzenie person beneficjentów Zwinnej Łodzi.
Łódź
IT , UX
Warsztaty
Bezpłatny
12.09 Wt
Akka Streams : Workshop
Łódź
IT , programowanie , Java
Warsztaty
Bezpłatny
24.10 Wt
EOIF GigaCon – Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie - Łódź
Łódź
IT
Spotkanie
Bezpłatny
16.12 So
Kariera IT w Łodzi!
Łódź
IT
Targi
Bezpłatny