Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

IT T@lk: Projektowanie wydajnych frontendów w aplikacjach webowych

it-t-lk-projektowanie-wydajnych-frontendow-w-aplikacjach-webowych-listopad-2018
Wydarzenie:
IT T@lk: Projektowanie wydajnych frontendów w aplikacjach webowych
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
29.11.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Spencer Bistro & Cafe
Adres:
ul. Sokolska 2
Organizator:
Opis:

IT T@lk z Capgemini!


Zapraszamy na otwarte spotkania z ekspertami z centrum biznesowego Cloud Infrastructure Services w Capgemini. Z nami możesz zdobyć nowe doświadczenie i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nowych technologii i z różnych obszarów IT.


  • Prelekcja 1

Aleksandra Trela-Radlak: Angular – zarządzenie stanem aplikacji z wykorzystaniem biblioteki NgRx.


Angular jest obecnie bardzo popularnym frameworkiem wykorzystywanym do tworzenia SPA (Single Page Application). Bazuje on na TypeScript’cie, za co lubiany jest w szczególności przez programistów mających styczność z backendem. Aplikacje pisane w Angularze mają charakter modułowy, co oznacza, że aplikacja składa się z co najmniej jednego modułu, który z kolei składa się z nieskończenie wielu komponentów. Komunikacja pomiędzy komponentami odbywa się zwykle za pomocą dekoratorów @Input i @Output. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza w sytuacji kiedy nie mamy zbyt wielu zagnieżdżonych komponentów. Jeżeli jednak nasza aplikacja jest duża, możemy napotkać się z wieloma problemami. Dobrym tego przykładem może być sytuacja w której musimy przekazać dane wejściowe do komponentu który jest na piątym poziomie zagnieżdżenia względem komponentu z którego dany parametr chcemy przekazać. Debugowanie takiej aplikacji jest również dużym wyzwaniem. Rozwiązaniem powyższego problemu może okazać się NgRx. NgRx jest to biblioteka oparta na RxJS, inspirowana Reduxem, która pozwala na zarządzanie stanem aplikacji w prosty i kontrolowany sposób. Celem prezentacji jest omówienie biblioteki NgRx oraz pokazanie jak można ją wykorzystać.


  • Prelekcja 2

Marek Zając: Mikroserwisy na frontendzie.


Aplikacja internetowe z roku na roku stają się coraz większe odsuwając backend na dalszy plan. Co więcej nieustanna konkurencja na rynku wymusza na zespołach projektowych stosowanie coraz to nowszych technologii pozwalających uzyskać przewagę biznesową nad konkurencją. Prowadzi to do sytuacji w których nowe moduły tworzone przy użyciu nowoczesnych technologii (Angular, React, Vue) muszą działać obok modułów starszych napisanych w technologiach z nimi niekompatybilnych (jQuery, AngularJS). W prezentacji pokażę jak można zaadoptować podejście znane z mikroserwisów na frontendzie by połączyć wszystko w jedną całość.


Aleksandra Trela-Radlak – Programistka, od początku kariery związana głównie z technologiami Microsoftu. Obecnie pracuje jako full-stack developer. Nie jest jej straszny ani backend ani frontend. Prowadzi bloga, uczestniczy w wydarzeniach IT, uwielbia dzielić się wiedzą.


Marek Zając – Architect, Software Developer, Writer. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań klasy enterprise z wykorzystaniem technologii Microsoft.



Uczestnicy (1):

Podobne wydarzenia