en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

KJUG #37 Local Variable Type Inference: Friend or Foe

Wydarzenie:
KJUG #37 Local Variable Type Inference: Friend or Foe
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.11.2020 (czwartek)
Godzina:
19:00
Język:
angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Prelegenci:
Opis:

Drodzy Jugowicze,


kolejny meetup odbędzie się na zasadzie online i będzie przeprowadzony w języku angielskim.


Link do wydarzenia: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_k-zjJUPSRpGhEQfGETd1sA


Meetup wystartujemy pół godzinki wcześniej żeby każdy zdążył zainstalować sobie klienta / rozwiązać problemy techniczne.


Potwierdźcie proszę swoją wirtualną obecność, klikając: "attend" dla tego wydarzenia. Na bazie tego podejmiemy decyzję czy warto uruchamiać dodatkowy live streaming na Youtube :)

__________________________________


Talk

Local Variable Type Inference: Friend or Foe.


Speaker

Simon Ritter


Język

ANGIELSKI


Abstrakt


Wnioskowanie typów zmiennych zostało wprowadzone jako nowa funkcja języka Java w Java SE 10. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było jawnie definiować typ zmiennej; pozwol kompilatorowi zrobić to za Ciebie z magią var!

Na pierwszy rzut oka wyglada to na niewielką zmianę, która pozwoli wyeliminować troche boiler-plate kodu i oszczędzić troche pisania a jednocześnie zapewnić silne typowanie języka. Jednak jak w przypadku wielu nowych funkcji, istnieją związane z nią niuanse, a także dobre i złe use casy.

Na tym spotkaniu wyjaśnimy podstawy wnioskowania typu zmiennej lokalnej. Następnie weźmiemy serię przykładów użycia var i omówimy techniczne zalety każdego przypadku.


Bio


Simon Ritter jest zastępcą CTO w Azul Systems. Simon pracuje w branży IT od 1984 r. I posiada tytuł licencjata w dziedzinie fizyki na Uniwersytecie Brunel w Wielkiej Brytanii. Simon dołączył do Sun Microsystems w 1996 r. I rozpoczął pracę z technologią Java od JDK 1.0; spędził czas pracując zarówno nad rozwojem języka Java, jak i doradztwem. Po przejściu do Oracle w ramach przejęcia Sun zarządzał zespołem Java Evangelism zajmującym się podstawą platformy Java. Obecnie w Azul nadal pomaga ludziom zrozumieć język Java oraz technologie i produkty związane z JVM firmy Azul. Simon dwukrotnie otrzymał status Java Rockstar w JavaOne i jest Java championem. Obecnie reprezentuje Azul w JCP Executive Committee oraz w Java SE Expert Group.Do zobaczenia!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia