Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Mikroserwisy I/O bound - w poszukiwaniu wydajności

Wydarzenie:
Mikroserwisy I/O bound - w poszukiwaniu wydajności
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.05.2017 (poniedziałek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Olivia Business Centre
Adres:
al. Grunwaldzka 472
Prelegenci:
Opis:

Zapraszamy na pierwszy Tech Talk CodiLime w Gdańsku!

Opis prezentacji: 

Na pierwszym miejscu w wyścigu o nanosekundy niepodzielnie króluje C++. Jednak, jeżeli wąskim gardłem systemu nie jest procesor, a operacje sieciowe lub interakcje z bazą danych, inne technologie mają wiele do zaoferowania. Podczas wystąpienia Piotr pokaże, co dobrego wnosi język Go ("nowoczesny język programowania") i jakie kompromisy leżą u jego podstaw.

Prelegent: 

  • Piotr Kozłowski - programista ogólnego przeznaczenia, rozwijał systemy sterowania w CERNie, systemy wbudowane w Samsungu, sterowniki do Windowsa dla NEC Japan, a obecnie mikroserwisy w CodiLime. Zawodowo zwolennik C++ i (A)TDD, prywatnie żeglarz, narciarz, podróżnik.

Kim jesteśmy? 

Jesteśmy firmą informatyczną z główną siedzibą w Warszawie. Biuro w Gdańsku otworzyliśmy się na początku tego roku. Mamy także oddział w Dolinie Krzemowej w USA. W 2011 roku pojawiliśmy się na rynku, a dzisiaj sami ten rynek napędzamy. Tworzymy własne narzędzia, pracujemy dla klientów zagranicznych, prowadzimy warsztaty z zakresu Machine Learningu. Co więcej, zobaczycie nas m.in. w rankingach turniejów CTF - Capture the Flag (obszar security) oraz na platformie Kaggle.com (dziedzina Data Science).

Seahorse i Neptune to nasze własne produkty. Są to narzędzia, które umożliwiają przetwarzanie dużych ilości danych oraz zarządzanie eksperymentami machine learningowymi. Analityka predykcyjna, uczenie maszynowe to przyszłość rynku IT, którą za pomocą tych produktów chcemy kreować.

Tworzymy też narzędzie do inżynierii wstecznej - Veles, które rewolucjonizuje analizę plików binarnych dzięki umożliwieniu wspólnej pracy nad jednym plikiem w czasie rzeczywistym. Wykorzystujemy wizualizacje 3D do rekonesansu w nieznanym pliku i identyfikacji, z jakich części się składa. Głębszą analizę plików wykonywalnych zapewnia tworzony przez nas deasembler. 

Zaufało nam wielu międzynarodowych klientów, dla których realizujemy projekty R&D z zakresu: 
Security, Cloud Computing, Software Defined Networking oraz Machine Learning. Za marką CodiLime stoją przede wszystkim zdolne, ambitne i zgrane zespoły. Zatrudniamy ponad 180 pracowników (90 % stanowią specjaliści IT).

Po prezentacji zapraszamy na wspólną integrację przy piwie - szczegóły podamy wkrótce. 


Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia