en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PHPstok #6 Live

Wydarzenie:
PHPstok #6 Live
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.07.2020 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Facebook:
Opis:

Agenda:


18:00 - Wojtek Pilich - Najczęstsze błędy początkujących programistów PHP - jak ich unikać? - W swojej prezentacji Wojtek pokaże z jakimi problemami mierzą się najczęściej początkujący programiści PHP, omówi to na przykładach realnego kodu. Pokaże też wskazówki jak unikać tych błędów i pisać czystszy, prostszy oraz bardziej optymalny kod w PHP.


18:40 - Piotr Miazga - Migracja bardzo dużego projektu w Legacy do najnowszej wersji PHP


19.20 - Mateusz Manaj - Jak zapalić żarówkę telefonem czyli autorskie systemy scentralizowane w oparciu o infrastrukturę IoT - W tym webinarium poruszymy tematykę związaną z systemami IoT (na przykładzie Arduino) oraz programowaniem server-side z użyciem bazy danych. Mateusz zaprezentuje również prostą "aplikację" na telefon działającą w przeglądarce, dzięki której będziemy w stanie obudzić nasz komputer, zapalić tytułową żarówkę lub włączyć system zraszania trawy. Nie będzie to wykład dotyczący technik pisania kodu na klawiaturze ale opracowanie teoretyczne problemu z uwzględnieniem jego aspektów praktycznych.Prelegenci:


Wojtek Pilich to Junior PHP Developerem w DocPlanner Tech. Wyznawca czystego kodu, a zwłaszcza zasad YAGNI i KISS. Pasjonat nowych technologii, fan gwiezdnych wojen, a po pracy miłośnik kotów syberyjskich ;) Z wykształcenia humanista, z zamiłowania programista. Trzy lata temu podjął decyzję o przebranżowieniu. Na co dzień w pracy zwolennik łączenia umiejętności technicznych i miękkich. . Wyznawca czystego kodu, a zwłaszcza zasad YAGNI i KISS. Pasjonat nowych technologii, fan gwiezdnych wojen, a po pracy miłośnik kotów syberyjskich ;) Z wykształcenia humanista, z zamiłowania programista. Trzy lata temu podjął decyzję o przebranżowieniu. Na co dzień w pracy zwolennik łączenia umiejętności technicznych i miękkich.


Piotr Miazga - Swoją pierwszą książkę o programowaniu kupił jeszcze będąc w podstawówce - był to "Turbo Assembler Biblia użytkownika", tak narodziła się jego pasja do programowania.W połowie studiów podjął pierwszą pracę jako Programista PHP, miała to być krótka przygoda, los jednak zadecydował inaczej. Po półtora roku w SMT Software został jednym z pierwszych zatrudnionych programistów w Naszej Klasie gdzie spędził ponad 4 lata pomagając rozwijać najpopularniejszy w tym okresie portal społecznościowy. Chęć poznania czegoś nowego, innego a jednocześnie możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy skierował Piotra do Kanady gdzie pracuje jako Software Engineer dla AlertDriving (oprogramowanie e-learningowe).


Mateusz Manaj jest inżynierem oprogramowania, pasjonatem (nowych) technologii tworzenia aplikacji webowych i desktopowych, muzykiem (perkusja). Zajmuje się również elektroniką i łączeniem jej z innymi podsystemami IT. Oprogramowanie i tworzenie kodu istnieje w jego życiu w zasadzie od zawsze i jest to zarówno jego zawód jak i wielka pasja. Mateusz prowadzi firmę Codesialnd, w której tworzy dedykowane aplikacje klienckie dostarczając autorskie rozwiązania dla wielu branży.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia