API."Słów kilka o możliwościach łączenia pomiędzy UI w React / Angular"/> API."Słów kilka o możliwościach łączenia pomiędzy UI w React / Angular" />
Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

RJUG #23

Wydarzenie:
RJUG #23
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
10.03.2020 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Apart Hotel 12
Adres:
Podpromie 12
Agenda:
  • 18:00 Networking
  • 18:30 Prezentacja 1
  • 19:30 Prezentacja 2
Opis:

Mateusz Ziarko: "Dodaj swojemu REST'owi uroku. O łączeniu UI <-> API."


Słów kilka o możliwościach łączenia pomiędzy UI w React / Angular z REST API. Między innymi:

- typowe podejście do tematu

- jak to realizują Angular i React

- wariacje z Rx podobne

- podejście Strict Secure

Wiedza przydatna zarówno Full Stack'om, jak i Java Dev'om z krwi i kości.


Bio:

Engineering Manager @ VirtusLab budujący i prowadzący zespoły do projektów o zróżnicowanej skali. Z doświadczenia i zamiłowania Full Stack Developer, dla którego pojęcie 'dzień roboczy' nie ma zastosowania, bo pasji się nie limituje.


Jakub Marchwicki: "Synchronicznie czy asynchronicznie; gdy przychodzi request do serwera"


Żyjemy w interesujących czasach. Ludzie mówią, że to jak dotychczas działały aplikacje webowe, to przeszłość. Przyszłość jest świetlana i asynchroniczna. Świetlana i oparta o pętle zdarzeń. Świetlana i reaktywna.

Ludzie oceniają: to nie jest asynchroniczne, nie jest reaktywne, nie jest napisane w nodejs - to nie ma przyszłości. Jednak świat nie jest albo synchroniczny albo asynchroniczny. Nie jest czarno-biały. Jest szary, zamglony, grząski i pełen niespodzianek. Podczas tej prezentacji spróbujemy spenetrować niektóre z tych odcieni szarości.

W trakcie prezentacji spróbujemy wyrobić sobie zdanie czy "zrobienie wszystkiego reaktywnie" to na pewno taki dobry pomysł - przynajmniej w kontekście aplikacji webowych. Krytycznie spojrzymy na pełne spektrum podejść od synchronicznych servletów, po asynchroniczne, reaktywne aplikacje. Posiłkując się liczbami, metrykami, eksperymentami, przeanalizujemy proste i tradycyjne podejście do obsługi HTTP. Zobaczymy gdzie działa, a gdzie przestaje działać. Mając takie nieoptymalne i nieefektywne podejście za punkt wyjściowy - przeanalizujemy inne możliwości (pętla zdarzeń, reaktywność) nie tylko z punktu widzenia wydajności (oczywista perspektywa), ale także czytelności, utrzymywalności itp. Opierając się na typowych scenariuszach użycia, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy jest punkt od którego nudne, niehipsterskie technologie przestają mieć sens i z czystym sumieniem możemy dodać `import io.reactivex.*`.


Bio:

Programista od kilkunastu lat, architekt od kilku, analityk czasami, konsultant jak trzeba, manager z wyboru, trener z zamiłowania, wannabe entrepreneur z marzeń, lider Java User Group w Gdańsku. Jest spora szansa, że nic z tego nie robię dobrze, ale próbuje... i wyciąga wnioski z porażek. Złośliwi mówią, że nie umie programować, ale miewa niezłe pomysły.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia