en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Online MeetUp #15

sysops-devops-online-meetup-15
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
06.08.2020 (czwartek) - 07.08.2020 (piątek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Online MeetUp #15

06.08.2020 godz. 15:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji https://www.facebook.com/groups/sysopspolska


Harmonogram:

  • 15:00 Prelekcja #1: "Blockchain 101 - co to jest rejestr rozproszony i do czego można go wykorzystać? ” - Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak
  • 16:00 Prelekcja #2: "SRE - omówienie tematu Site Reliability Engineering" - Maciej Jarosz

Transmisje oglądać możecie na:

_____________________________________________________


"Blockchain 101 - co to jest rejestr rozproszony i do czego można go wykorzystać? ” - Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak

Hasło blockchain stało się ostatnio bardzo popularne. Większości z nas kojarzy się z cyfrową walutą, czyli Bitcoin'em. Jednak to rozwiązanie nie ogranicza się tylko do tego przeznaczenia. Ta technologia ma bardzo szerokie zastosowanie, o którym Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak opowiedzą w trakcie pierwszej prelekcji. Dowiecie się również czym charakteryzuje się blockchain, z czego jest "zbudowany" oraz dlaczego jest bezpieczny.

Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak - DevOpsi w firmie Indevops, wdrażają rozwiązania VMware do monitorowania i automatyzacji infrastruktury informatycznej. Razem mają już ponad 10 lat doświadczenia w IT. Ich pasją jest nauka nowych technologii oraz zgodnie z kulturą DevOps - dzielenie się zdobytą wiedzą z innymi. Prywatnie studiują dziennie informatykę na Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie realizują indywidualny tok studiów w kierunku blockchain oraz IoT.

_____________________________________________________


"SRE - omówienie tematu Site Reliability Engineering" - Maciej Jarosz

SRE, czyli Site Reliability Engineering, to podejście do rozwiązywania problemów operacyjnych oraz związanych z infrastrukturą. Swój początek wzięło w Google i od tamtej pory jest przez Google promowane. Głównym celem podejścia SRE jest wytworzenie niezawodnych i wysoce skalowalnych systemów oprogramowania. Podczas prelekcji Maciej Jarosz opowie o kilku aspektach podejścia SRE, takich jak pryncypia i praktyki SRE: koncepcje "Service Level Objective" oraz "Error budget" czy pojęcie "Toil", czyli powtarzalnej pracy manualnej oraz dążenie do redukcji tego rodzaju pracy. Dowiemy się również czym jest "Monitoring", "Observability" i "Service Level Indicators" oraz koncepcja "Anti Fragility". Maciej opowie również o modelach adaptacji podejścia SRE w organizacji.

Maciej Jarosz - w dużym skrócie zajmował się ITIL'em od strony gwarancji i utrzymania systemów państwowych, takich jak SRP, CEPIK, EPUAP. Pracował jako Scrum Master, a obecnie jest trenerem, Ambasadorem DevOps Institute oraz próbuje swoich sił w start-upowej grze.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia