en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Online MeetUp #16

sysops-devops-online-meetup-16
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.08.2020 (czwartek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Online MeetUp #15


Harmonogram:

15:00 Prelekcja #1: "5 Levels of High Availability: from Multi-instance to Hybrid Cloud” - Rafał Leszko

16:00 Prelekcja #2: "Kubernetes native CI" - Jakub Czapliński


Transmisje oglądać możecie na:

______________________________________________________


"5 Levels of High Availability: from Multi-instance to Hybrid Cloud” - Rafał Leszko


Czy samo uruchomienie wielu instancji aplikacji na wielu komputerach oznacza, że może ona zostać uznana za highly available? Teoretycznie tak, ale termin HA to coś więcej. Za przykład weźmy instalację środowiska Kubernetes. Jeśli zainstalujesz ją na AWS, to jest ona uważana za HA tylko, jeśli master nodes znajdują się w różnych strefach availability zone, a nie tylko na różnych maszynach. Zresztą, ten temat jest jeszcze dużo, dużo szerszy. W trakcie prelekcji Rafał Leszko przedstawi 5 poziomów high availability: Multi instance, Multi zone, Multi region, Multi cloud i Hybrid cloud. Omówi rzeczywiste scenariusze, których jego zespół doświadczył podczas projektowania Hazelcast i przedstawi przykłady powiązanych funkcjonalności, których można potrzebować: in-memory partition backups, zone aware partition groups, WAN replication.


Rafał Leszko - Cloud Software Engineer w Hazelcast, autor książki „Continuous Delivery with Docker and Jenkins”, trener i prelegent konferencyjny. Specjalizuje się w programowaniu w języku Java, środowiskach chmurowych i Continuous Delivery. Były pracownik wielu firm i organizacji naukowych: Google, CERN, AGH i innych. Więcej na: rafalleszko.com.

______________________________________________________


"Kubernetes native CI" - Jakub Czapliński


Elastyczność Kubernetesa w połączeniu z łatwym skalowaniem aplikacji uruchamianych wewnątrz klastrów sprawia, że jest on dobrą platformą bazową do aplikacji CI. Dostępne na rynku rozwiązania, choć łączy je wykorzystanie Kubernetesa, są jednocześnie odmienne w obsłudze, konfiguracji i podejściu do tworzenia i uruchamiania pipeline'ów. Podczas prezentacji Jakub Czapliński opowie o kilku z nich, porównując ich funkcje i sposób działania.


Jakub Czapliński - CEO w Icetek, twórca IceCI. Ponad dekadę temu zaczynał swoją karierę jako administrator, potem programował w kilku różnych językach, aż znalazł swoją niszę w Pythonie i Go. Na co dzień zajmuje się aplikacjami cloud native uruchamianymi w Kubernetesie. Po godzinach etatowy geek, fan lego i muzyki elektronicznej.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia