Crossweb
<< Wróć do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

TechKlub Poznań! Sztuczna inteligencja

Wydarzenie:
TechKlub Poznań! Sztuczna inteligencja
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Tematyka:
IT
Data:
01.02.2017 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Klubokawiarnia Nowa Czytelnia
Adres:
Św. Marcin 69
Strona www:
Opis:
Sztuczna inteligencja wychodzi z murów uczelni. Na szczęście na razie jeszcze nie sama, ale zdecydowanie przestała być już domeną naukowców, możemy obserwować ją dookoła nas. Zachwyca nas swoimi efektami w aplikacjach typu Prisma. Pojawia się też coraz częściej w filmach. Czy scenariusze z Ex Machina i Westworld są bliskie spełnieniu? Jakie zawody wyeliminuje sztuczna inteligencja? Nad czym pracują obecnie naukowcy i jakie problemy napotykają na drodze?
Lutowy TechKlub będzie okazją do poznania tematu i zajrzenia w przyszłość z istniejącą obok nas sztuczną inteligencją. Umożliwimy Wam porozmawianie z nią, może powie nam coś ciekawego. :) Na prezentacji dowiemy się, czym różni się słaba sztuczna inteligencja od silnej. Poznamy niektóre jej zastosowania, uświadamiając sobie, gdzie już obecnie nam pomaga.
Zobaczymy też, jak technologia czerpie inspiracje z biologii na przykładzie algorytmów genetycznych. Poznamy test Turinga i Metaforę Akwarium. Zrozumiemy też, dlaczego naukowy świat wstrzymał oddech, gdy w zeszłym roku komputer wygrał w Go z najlepszym wśród ludzi. Będzie również okazja to wspólnego eksperymentu losowego. Zarezerwowaliśmy sporo czasu na pytania, a nawet dłuższą dyskusję.
Jeśli więc macie wątpliwości dotyczące najnowszych technologii lub intryguje Was wiarygodność ulubionych seriali i filmów science-fiction – to spotkanie jest dla Was. W świecie sztucznej inteligencji nikt nie zna wszystkich odpowiedzi i nie ma złych pytań – nasz prelegent odniesie się do każdego z nich. Ale również nas ostrzega – jest duża szansa na to, że poznając temat, będziemy mieć więcej pytań po zakończeniu spotkania niż przed jego rozpoczęciem. Ale tak to już jest w nauce – dzięki temu cywilizacja idzie naprzód. :)
Zapraszamy 1 lutego o godz. 18.00. Spotkamy się w Nowej Czytelni (ul. Św. Marcin 69).
Wstęp jak zwykle bezpłatny. Do zobaczenia!
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Poznań

 
SpyroSoft
Software House

Wrocław
4 oferty pracy
 
intive
Software House

Białystok, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
.NET, Android, Angular.js, C, C++...
49 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

PODOBNE WYDARZENIA

02.09 So
PHPers Summit 2017
Poznań
IT , programowanie , php
Konferencja
Płatny
16.09 So
Kariera IT w Poznaniu!
Poznań
IT
Targi
Bezpłatny