Crossweb
<< Wróć do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Technologia w startupach – warsztaty dla licealistów

Wydarzenie:
Technologia w startupach - warsztaty dla licealistów.
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Tematyka:
Data:
03.11.2016 (czwartek) - 09.11.2016 (środa)
Godzina:
16:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
ul. A Gramatyka 10, Wydział Zarządzania AGH
Adres:
Plac Sejmu Sląskiego 2
Facebook:
Agenda:
  • ”Projektowanie i przetwarzanie danych w SQL” - Natalia Stanko
Język SQL to jedno z podstawowych narzędzi każdego developera do manipulacji danych w aplikacjach internetowych (i nie tylko). Na warsztatach dowiesz się, w jaki sposób przechowywane są dane klientów, towarów i usług w sklepie internetowym oraz jak zarządzać takimi zbiorami danych. Będziesz miał_a okazję zaprojektować bazę danych i stworzyć podłoże aplikacji internetowej. Poznasz język SQL, nauczysz się dodawać, usuwać, modyfikować i wyświetlać interesujące Cię dane z baz danych. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które do tej pory nie operowały jeszcze na bazach danych z konsoli poleceń lub na bazach danych relacyjnych w ogóle. Kiedy: 03.11 (czwartek) 16:30 - 19:30 Gdzie: ul. A Gramatyka 10, Wydział Zarządzania AGH Wymagania: Laptop Instalacja oprogramowania wg instrukcji przesłanych na maila.  
  • ”Aplikacje mobilne - android” - Aleksandra Majchrzak
Gotta code 'em all! Każdy z nas korzysta ze smarftonów czy tabletów. Każdy z nas ma co najmniej tę jedną funkcjonalność, która jest mu potrzebna, a nie ma jej w żadnej ogólnodostępnej aplikacji. Czy aż tak skomplikowane jest napisane samemu tej aplikacji, która będzie dokładnie tym czego potrzebujemy? Na tych warsztatach udowodnimy, że nie! A wszystko to w klimacie wszechobecnych w ostatnim czasie Pokemonów. Gotowi? Pokeballe do plecaka, czapka na głowę i 'Gotta code 'em all'! Kiedy: 04.11 (piątek) 16:30 - 20:00 Gdzie: ul. A Gramatyka 10, Wydział Zarządzania AGH Wymagania: laptop Instalacja oprogramowania wg instrukcji przesłanych na maila.  
  • ”Sobota z GITem” - Natalia Stanko
Ułatw sobie pracę w zespole - poznaj GITa. GIT to nowoczesny, rozproszony system kontroli wersji. Synchronizuje pliki edytowane przez wszystkich uczestników projektu. Jego popularność w ciągu ostatnich kilku lat rośnie w ogromnym tempie. Jest standardem pracy w małych i dużych projektach, dlatego warto go poznać. Dla kogo? Dla osób, które do tej pory nie pracowały z GITem. Kiedy: 05.11 (sobota) 10:00 - 13:00 Gdzie: ul. A Gramatyka 10, Wydział Zarządzania AGH Wymagania Przynieść laptop z zainstalowanym GITem. Instrukcja instalacji dla poszczególnych systemów operacyjnych znajduje się na stronie https://git-scm.com/downloads Założone konto w systemie github.com  
  • ”O co chodzi z tym java script?” - Anna Szwiec
Warsztaty dla osób które chcą poznać podstawy najpopularniejszego (chyba) języka programowania. Chcesz dowiedzieć się o co chodzi z tym JavaScriptem? Dlaczego jest jednym z najpopularniejszych języków programowania? Co ma wspólnego JS z Javą? Jak to działa? Jak wstawić skrypt na stronę? Chcesz poznać podstawy programowania w js i wreszcie.. napisać prostą grę? Zapraszamy na warsztaty! Dla kogo? Dla osób które jeszcze nie programują a chcą zacząć. Kiedy: 08.11 (wtorek) 16:30 - 19:30 Gdzie: ul. A Gramatyka 10, Wydział Zarządzania AGH Wymagania: Laptop Instalacja oprogramowania wg instrukcji przesłanych na maila.  
  • ”Jak technologię ugryźć biznesowo?” - Ewelina Wołoszyn
Na tych warsztatach dowiesz się czym różni się praca w startupie a korporacji, poznasz obecne trendy w technologii, podpowiemy Ci jak zaplanować własną ścieżkę kariery i wreszcie.. Jak wypromować wydarzenie za pomocą lakieru do paznokci ;) Dla kogo? Dla wszystkich :) Kiedy: 09.11 (środa) 17:00 - 20:00 Gdzie: ul. A Gramatyka 10, Wydział Zarządzania AGH
Opis:
Technologia w startupach – Tydzień Startupów 2016 to seria warsztatów, organizowanych przez organizację Women in Technology, które mają na celu wprowadzenie młodzież ze szkół średnich w tajniki programowania i wykorzystanie tych umiejętności w budowaniu własnych startupów. W trakcie kilkudniowych warsztatów zaproszeni licealiści poznają narzędzia potrzebne w dalszym etapie rozwoju w kierunku nowych technologii, poznają podstawy baz danych, jako narzędzia niezbędnego do analizy i składowania danych przyszłych klientów, będą mieli okazje nauczyć się programowania w zakresie aplikacji mobilnych i webowych. Serię zakończy warsztat na temat budowania własnego biznesu, tworzenia strategii marketingowej i PR a także podsumowanie roli technologii w każdym startupie i wykorzystanie jej atutów w modelu biznesowym. Uwaga!! Zapisy na warsztaty uruchomimy w czwartek 27 października o godzinie 19:00. Wymagania: Otwarty umysł.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: krakow

CallPage
StartUp

Kraków
technologie:
Angular.js, JavaScript, jQuery, Laravel, MySQL...
3 oferty pracy
 
Schibsted Tech Polska
Software House

Kraków, Trójmiasto
technologie:
.NET, Android, iOS, JAVA, JavaScript...
3 oferty pracy
 
Benhauer – SALESmanago
StartUp

Kraków, Warszawa
4 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

PODOBNE WYDARZENIA

20.02 Pon
Seminarium: Automotive SPICE - a PM point of View
Kraków
IT
Seminarium
Płatny
21.02 Wt
KRUG #2 / 2017 - AirHelp | PostreSQL - why not? | Rspec | EU fund
Kraków
IT , programowanie , Ruby on Rails
Spotkanie
Bezpłatny
21.02 Wt
IT Akademia j-labs | TypeScript i Angular 2 - dobrana para? Zapiski programisty Javy
Kraków
AngularJS , IT , Java
Spotkanie
Bezpłatny
21.02 Wt
MeetContent - Redesign your thinking
Kraków
UX , design
Spotkanie
Bezpłatny
21.02 Wt
Zdobądź praktyczną wiedzę na temat prowadzenia firmy w formie spółki z o.o.
Kraków
startup
Spotkanie
Bezpłatny
21.02 Wt
Warsztaty: Open data is coming: data processing in PHP and Slim
Kraków
IT , php , programowanie
Warsztaty
Bezpłatny
22.02 Śr
Mobile-IT Conference
Kraków
e-commerce , IT , mobile
Konferencja
Płatny
22.02 Śr
Targi Mobile-IT 2017
Kraków
e-commerce , IT , mobile
Targi
Bezpłatny
22.02 Śr
Warsztaty tworzenia aplikacji mobilnych - WSEI i CodeCra
Kraków
IT , programowanie , mobile
Warsztaty
Bezpłatny
22.02 Śr
Meetup #110 - Life Beyond Distributed Transactions
Kraków
IT
Spotkanie
Bezpłatny