Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Bridge the Gap, czyli jak było na WaysConf 2024?

Julia Szpak, 26 września 2024
Bridge the Gap, czyli jak było na WaysConf 2024?

WaysConf to dwudniowa konferencja dla wszystkich osób związanych z szeroko pojętym środowiskiem UX – projektantów, badaczy, programistów no-code i menedżerów. UX, czyli User Experience Design, oznacza projektowanie doświadczeń użytkownika – tworzenie produktów i usług, które są użyteczne, a ich obsługa jest intuicyjna i bezproblemowa.


Tegoroczna edycja skupiła się wokół hasła „Bridge the Gap” nawiązującego do zmniejszania różnic między różnymi dyscyplinami w branży technologicznej. Prelegenci i prelegentki w swoich wystąpieniach zachęcali do wzajemnej wymiany wiedzy i współpracy, aby wspólnie tworzyć jeszcze lepsze produkty i innowacyjne rozwiązania.


WaysConf to nie tylko miejsce stworzone do dzielenia się wiedzą poprzez prezentacje i warsztaty, lecz także doskonała okazja do nawiązywania nowych kontaktów z osobami z branży. W programie wydarzenia znalazły się aż trzy spotkania networkingowe: przed konferencją odbyło się spotkanie „BeforeWays”, a po konferencji „Goodbye Ways”, a między pierwszym a drugim dniem wydarzenia odbyło się największe z nich - „Between Ways”, na które uczestnicy mogli zaprosić osoby towarzyszące.


Jak to wyglądało?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konferencja odbyła się w formie hybrydowej – online oraz na żywo w budynku EXPO Kraków. Prelegenci występowali na czterech scenach: największej scenie PANTONE, scenie HEX poświęconej głównie prezentacjom badawczym oraz dwóch mniejszych – CMYK i RGB.


Po każdym wystąpieniu uczestnicy mieli możliwość oceny prezentacji za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Prelekcje były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a różnice w ocenach często wynosiły jedynie setne części punktu. Oto pięć najlepiej ocenionych prelekcji:


  • „How To Measure UX and Impact of Design” - Vitaly Friedman
  • „3 Key Findings from Testing the World’s Leading Checkout Flows” - Rinaldo Ugrina
  • „Designing Through The Hype” - Rachel Rosenson
  • „North Star Metric, or How Analytics Can Get Your Team to Align and Cooperate” - Michał Witkowski
  • „Jak się rusza to żyje – rola animacji w identyfikacji marek” - Tom Biskup


Oprócz prelekcji na uczestników czekały dodatkowe atrakcje, m.in. strefa networkingowa, Startup Valley, gdzie można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz Design Fair, na którym swoje stanowiska mieli artyści związani z branżą projektowania.


Na WaysConf nie mogło zabraknąć również warsztatów – w tej edycji zaplanowano ich tylko 12, natomiast w niektórych z nich mogły wziąć udział także osoby, które nie posiadały biletu na konferencję.


WaysConf Awards

Jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji WaysConf jest ceremonia wręczenia nagród WaysConf Awards. Jest to konkurs najlepiej zaprojektowanych produktów cyfrowych: stron internetowych, aplikacji mobilnych oraz aplikacji desktopowych i webowych. Oprócz tych kategorii jury przyznaje również nagrody specjalne dla najlepszego projektu studenckiego oraz projektu no-code. Nagroda publiczności trafia do produktu, który zdobył najwięcej głosów w głosowaniu online. Gala finałowa konkursu odbyła się tuż po zakończeniu konferencji, w budynku EXPO.


Podsumowanie

Tegoroczna edycja WaysConf ponownie spełniła oczekiwania uczestników, o czym świadczy ogromna liczba pozytywnych postów w mediach społecznościowych, gdzie uczestnicy wyrażają swoje zadowolenie i zapowiadają chęć powrotu na kolejną edycję. Następna WaysConf odbędzie się już za rok – 17 i 18 września. Aby nie przegapić tego i innych interesujących wydarzeń, warto śledzić Crossweb! O tym, jak zapisać swoje ulubione wydarzenia, dowiesz się z tego poradnika.






Blog - najnowsze wpisy