Rok 2025 zapowiada się jako kolejny krok w rozwoju HR, pełen innowacji, wyzwań ifascynujących wydarzeń, które będą miały
Bridge the Gap, czyli jak było na WaysConf 2024?
WaysConf to dwudniowa konferencja dla wszystkich osób związanych z szeroko pojętym środowiskiem UX – projektantów, badaczy, programistów no-code i menedżerów. UX, czyli User Experience Design, oznacza projektowanie doświadczeń użytkownika – tworzenie produktów i usług, które są użyteczne, a ich obsługa jest intuicyjna i bezproblemowa.
Tegoroczna edycja skupiła się wokół hasła „Bridge the Gap” nawiązującego do zmniejszania różnic między różnymi dyscyplinami w branży technologicznej. Prelegenci i prelegentki w swoich wystąpieniach zachęcali do wzajemnej wymiany wiedzy i współpracy, aby wspólnie tworzyć jeszcze lepsze produkty i innowacyjne rozwiązania.
WaysConf to nie tylko miejsce stworzone do dzielenia się wiedzą poprzez prezentacje i warsztaty, lecz także doskonała okazja do nawiązywania nowych kontaktów z osobami z branży. W programie wydarzenia znalazły się aż trzy spotkania networkingowe: przed konferencją odbyło się spotkanie „BeforeWays”, a po konferencji „Goodbye Ways”, a między pierwszym a drugim dniem wydarzenia odbyło się największe z nich - „Between Ways”, na które uczestnicy mogli zaprosić osoby towarzyszące.
Jak to wyglądało?
Podobnie jak w poprzednich edycjach, konferencja odbyła się w formie hybrydowej – online oraz na żywo w budynku EXPO Kraków. Prelegenci występowali na czterech scenach: największej scenie PANTONE, scenie HEX poświęconej głównie prezentacjom badawczym oraz dwóch mniejszych – CMYK i RGB.
Po każdym wystąpieniu uczestnicy mieli możliwość oceny prezentacji za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Prelekcje były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a różnice w ocenach często wynosiły jedynie setne części punktu. Oto pięć najlepiej ocenionych prelekcji:
- „How To Measure UX and Impact of Design” - Vitaly Friedman
- „3 Key Findings from Testing the World’s Leading Checkout Flows” - Rinaldo Ugrina
- „Designing Through The Hype” - Rachel Rosenson
- „North Star Metric, or How Analytics Can Get Your Team to Align and Cooperate” - Michał Witkowski
- „Jak się rusza to żyje – rola animacji w identyfikacji marek” - Tom Biskup
Oprócz prelekcji na uczestników czekały dodatkowe atrakcje, m.in. strefa networkingowa, Startup Valley, gdzie można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz Design Fair, na którym swoje stanowiska mieli artyści związani z branżą projektowania.
Na WaysConf nie mogło zabraknąć również warsztatów – w tej edycji zaplanowano ich tylko 12, natomiast w niektórych z nich mogły wziąć udział także osoby, które nie posiadały biletu na konferencję.
WaysConf Awards
Jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji WaysConf jest ceremonia wręczenia nagród WaysConf Awards. Jest to konkurs najlepiej zaprojektowanych produktów cyfrowych: stron internetowych, aplikacji mobilnych oraz aplikacji desktopowych i webowych. Oprócz tych kategorii jury przyznaje również nagrody specjalne dla najlepszego projektu studenckiego oraz projektu no-code. Nagroda publiczności trafia do produktu, który zdobył najwięcej głosów w głosowaniu online. Gala finałowa konkursu odbyła się tuż po zakończeniu konferencji, w budynku EXPO.
Podsumowanie
Tegoroczna edycja WaysConf ponownie spełniła oczekiwania uczestników, o czym świadczy ogromna liczba pozytywnych postów w mediach społecznościowych, gdzie uczestnicy wyrażają swoje zadowolenie i zapowiadają chęć powrotu na kolejną edycję. Następna WaysConf odbędzie się już za rok – 17 i 18 września. Aby nie przegapić tego i innych interesujących wydarzeń, warto śledzić Crossweb! O tym, jak zapisać swoje ulubione wydarzenia, dowiesz się z tego poradnika.
Blog - najnowsze wpisy
Strony www dla firm zbudowane na miarę. O, jak dobrze to brzmi... i zaskakująco trafnie, jeśli bierzesz pod uwagę, jak d
Sukces startupu technologicznego zależy od wielu czynników, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Kluczowe jest
Jedno z największych wydarzeń technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej - Perspektywy Women in Tech Summit dobiegło
Rok 2024 zapowiada się niezwykle ekscytująco dla entuzjastów startupów i innowacji! W tym artykule przedstawiamy zestawi