Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Hackathony w Polsce 2022

Ania Knap, 11 lutego 2022
Hackathony w Polsce 2022

Szukasz hackathonów? Chcesz wziąć udział w maratonie programistycznym by sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z innymi zespołami? Mamy coś dla Ciebie! Oto lista hackathonów, które odbywają się w Polsce w 2022 roku.


[edit z 2024 roku] Aktualną listę znajdziesz w zestawieniu hackathonów na 2024 rok.


Czym jest hackathon?

Najprościej ujmując, jest to maraton programowania skierowany do programistów i przedstawicieli pokrewnych zawodów, podczas którego w ograniczonym czasie, stają oni przed zadaniem rozstrzygnięcia określonego problemu i stworzenia rozwiązania na dany temat.


Hackathony to dla uczestników świetna okazja do przetestowania swojej wiedzy w praktyce i poznania osób z branży. Ten rodzaj wydarzenia coraz częściej przyjmuje formę konkursu dla zespołów developerskich organizowanego lub sponsorowanego przez korporacje. Hackathony mogą odbywać się zarówno stacjonarnie jak i on-line.


Słowo ,,hackathon" pochodzi z połączenia angielskich słów „hacking” (hakowanie) i „marathon” (maraton).


Hacknarök

Data: 3 - 4 kwietnia 2022

Miasto: Kraków (wydarzenie bezpłatne)


Hacknarök to 24-godzinny konkurs programistyczny, utrzymany w klimacie nordyckim, skierowany przede wszystkim do studentów krakowskich uczelni technicznych. Nazwa hackathonu nawiązuje do Ragnaröku - wielkiej bitwy pomiędzy bogami a olbrzymami, w wyniku której siedzibę bogów trawi ogień, gwiazdy gasną, a z toni wyłania się nowy świat bez przemocy i wojen. W tym roku odbędzie się już szósta edycja Hacknarök, organizowanego przez EESTEC AGH Kraków. W programistycznej batalii zmierzy się ze sobą kilkanaście drużyn złożonych z 2-4 osób a ilość miejsc jest ograniczona.


Czy wiesz, że Hacknarök zajął 3 miejsce w Plebiscycie Crossweb na najlepsze wydarzenie 2021 według naszych użytkowników?


Przeczytasz o tym tutaj


BEST Hacking League

Data: 8 - 9 kwietnia 2022


BEST Hacking League to 24-godzinny maraton programowania organizowany równolegle z warsztatami firm związanych z branżą informatyczną. W tym roku odbędzie się już 7. edycja konkursu organizowanego przez studentów zrzeszonych w BEST Warsaw. Uczestnicy będą mieli okazję do wzięcia udziału w 24-godzinnym konskursie programowania w jednej z trzech kategorii: SOFTWARE, HARDWARE, ARTIFICIAL INTELLIGENCE.


SheepYourHack

Zeszłoroczna edycja, zgromadziła ponad 100 uczestników – do rywalizacji przystąpiły 2️4 zespoły. Podczas eventu towarzyszyło im grono 16 ekspertów z różnych branż, pełniących rolę jury oraz mentorów. Przez 24 godziny uczestnicy wydarzenia pracowali nad rozwiązaniami z obszaru „Smart City – oddech pełną piersią”.


Legal Hackathon

Data: 25 - 27 marca 2022

Wydarzenie on-line


Wykorzystanie technologii i innowacji w sektorze usług prawnych, dzięki ogromnemu postępowi cyfrowemu dziś nabiera jeszcze większego znaczenia. Legal Hackathon co roku gromadzi pasjonatów nowych technologii i innowacyjności w podejściu do prawa. Celem tego weekendowego spotkania jest zaprojektowanie nowoczesnych rozwiązań zarówno dla prawników, jak i dla osób korzystających z usług prawnych. Do tej pory odbyły się cztery edycje Hackathonu, których finaliści zdobyli uznanie na świecie i pozyskiwali inwestorów.


Do udziału w Hackathonie organizatorzy zapraszają m.in. prawników, programistów, grafików, menedżerów projektu i analityków biznesowych.


BiteHack

Data: 15 - 16.01.2022

Miasto: Kraków


BiteHack to 24-godzinny maraton programowania. Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. W styczniu tego roku, odbyła się czwarta edycja projektu pod tą nazwą. Wcześniej przez 8 lat był realizowany pod nazwą BAIT. Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów polskich uczelni.


BITEhack dzięki swojej formule przyciąga studentów kierunków związanych z informatyką, entuzjastów IT, a także pasjonatów programowania i konstruowania robotów przy pomocy mikrokontrolerów takich jak Arduino lub Raspberry Pi.


HackYeah

Data: listopad 2022

Miasto: Kraków


HackYeah to największy hackathon w Europie, który co roku przyciąga tłumy zafascynowanych uczestników. Jest to wydarzenie dla każdego, kto ma ochotę ulepszyć świat poprzez stworzenie kreatywnego rozwiązania bazującego na zaawansowanych technologiach.


Poprzednia edycja, odbyła się w dniach 10-12 grudnia w formie hybrydowej. Uczestnicy, którzy chcieli wziąć udział w wydarzeniu stacjonarnym, spotkali się w katowickim Spodku. Zarówno uczestnicy offline jak i online mieli dostęp do tych samych zadań i wyzwań.


Aquathon

Aquathon to pierwszy taki hackathon w Polsce poświęcony zagadnieniom gospodarki wodnej. W zeszłym roku odbyła się jego pierwsza edycja w której wzięło udział 150 uczestników. 


Aby wziąć udział w Aquathonie nie musisz potrafić programować. Organizatorzy zapraszają każdego, niezależnie od posiadanego doświadczenia, kto ma ciekawy pomysł. Mowa zarówno o reprezentantach IT, programistach, grafikach, UXowcach czy specjalistach w dziedzinach marketingu, zarządzania, czy projektowania.____________


Zdjęcie główne zostało udostępnione dzięki uprzejmości firmy PROIDEA.

Blog - najnowsze wpisy