Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

IT Fest – ciekawe połączenie konferencji i targów pracy

29 maja 2013
IT Fest – ciekawe połączenie konferencji i targów pracy
W miniony piątek i sobotę odbył w Krakowie się pierwszy IT Fest. Była to konferencja IT połączona z targami pracy: 4 bloki tematyczne, dwa dni prezentacji w dwóch salach oraz oferty pracy prezentowane przez 10 dużych firm. [caption id="attachment_2979" align="alignnone" width="624"]itfest zdjęcie z https://www.facebook.com/events/463639967043391/[/caption] Do tego całego grona Crossweb został wybrany jako młody ciekawy startup.  W sali wystawowej swoje stoiska miało 10 korporacji i... Crossweb :) . Pojawili się także na  chwilę przedstawiciele Materialization. Poniższy opisuję wydarzenie z punktu widzenia wystawcy - niestety nie udało mi się być na żadnej prezentacji, jeśli macie jakieś opinie o prezentacjach to piszcie proszę.   O organizacji wydarzenia:
 • organizatorami wydarzenia była grupa młodych ludzi (ta sama która organizowała e-biznes festival)
 • mimo, że za IT Fest nie stoi żadna firma/korporacja to wydarzenie zostało naprawdę dopracowane w szczegółach,
 • było czuć od organizatorów olbrzymią energię, chęć działania, pasję - widać że robili to co lubią
 • przybyło naprawdę dużo uczestników (myślę że spokojnie mogło być 300-400 osób), choć kolejnych kilkadziesiąd zapewne jeszczeby się zmieściło
 • w piątek uczestnikami byli głównie studenci w sobotę bardziej doświadczeni pracownicy
Rozmawiałem z organizatorami i jak powiedzieli zysk z ITFest pokrył koszty stałe imprezy (np wynajem sal, druk  itp), wydarzenie nie przyniosło jednak organizatorom zysku(zresztą nie to było celem). Według mnie zyskali coś cenniejszego niż jednorazowy zarobek - zyskali mocne kontakty i wizerunek sprawnie działającej organizacji.   Obserwowałem także stoiska gdzie firmy szukały pracowników, moje przemyślenia:
 • ciekawe jest to jak dużo programistów cały czas jest potrzebnych na rynku pracy  ( i to praktycznie w każdym języku)
 • firmy rekrutujące z otwartymi rękami reagowały zwłaszcza na słowa:  python, java, .net, ios
 • już dawno zauważyłem, że rynek pracy IT jest jak sinusoida - są okresy kiedy brakuje ofert pracy i jest nadwyżka kandydatów oraz okresy kiedy brakuje kandydatów a w ofertach pracy można przebierać. Na rynku IT zdecydowanie mamy teraz tą druga opcję.
  To co mnie miło zaskoczyło podczas opowiadania o Crossweb:
 • dawano nie słyszałem tyle razy słów "świetny pomysł",  " czegoś takiego brakowało", "powodzenia", "ehh też miałem pomysł aby coś takiego zrobić"
 • niezwykle miłe jest też gdy podchodzę do danej osoby i zaczyna opowiadać o Crossweb i słyszę: "tak tak znam i korzysta od dawna", " tak oczywiście korzystam"
 • to daje siłę do dalszej pracy, dziękuję :)
  Dziękuję  organizatorom i uczestnikom za udane dwa dni :)   —— podstawowe dane o tym wydarzeniu:Blog - najnowsze wpisy