Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Konferencje i wydarzenia UX w Polsce

Iwona Karczmarczyk, 06 lutego 2020
Konferencje i wydarzenia UX w Polsce

Branża użytecznego projektowania rozwija się w Polsce w szybkim tempie. A razem z nią — branża powiązanych tematycznie wydarzeń. Specjaliści UX i UI nie mogą narzekać na brak spotkań pełnych prelekcji i networkingu. 


Konferencje UX w Polsce mają różne formaty, tematyka może być ogólna lub bardziej wyspecjalizowana, a same spotkania bywają jedno- lub kilkudniowe. Które z nich są warte uwagi? Gdzie wybrać się następnym razem? Przeczytajcie!


[edit] Aktualne zestawienie konferencji UX można znaleźć w tym artykule.


UX Poland


UX Poland to jedna z największych konferencji UX w Europie. Każdego roku gromadzi setki uczestników i prelegentów z całego świata. Na przestrzeni lat konferencja zmieniała się, by jak najlepiej odpowiadać na aktualne potrzeby swoich odbiorców. Organizatorzy mówią, że głównym celem ich projektu jest edukacja kierowana do osób o różnych poziomach wiedzy — od początkujących, do profesjonalistów z dużym doświadczeniem.


BWarto dodać, że organizatorzy UX Poland ogłosili niedawno niespodziankę, która z pewnością ucieszy osoby zainteresowane tematyką user experience. Nowy, dodatkowy format wydarzeń nosi nazwę UX Poland Discovery i będzie realizowany w ramach trasy po największych polskich miastach.


W skrócie o UX Poland:World Usability Day


WUD to wyjątkowe wydarzenie na scenie konferencji UX — odbywa się w kilku miastach i krajach jednocześnie, co roku zgodnie z innym motywem przewodnim. World Usability Day ma na celu promocję takich wartości jak odpowiedzialne projektowanie, dostępność czy projektowanie zorientowane na użytkownika. WUD to miejsce dla wszystkich zainteresowanych UX i usability — niezależnie od poziomu wiedzy.


W skrócie o World Usability Day:


  • WUD w Crossweb:


WUD Kraków

WUD Trójmiasto

WUD Warszawa

WUD Silesia

WUD Wrocław

WUD Poznań


  • Odpłatność: w zależności od lokalizacji


ProductCamp


ProductCamp to wydarzenie poświęcone projektowaniu produktów cyfrowych i zarządzaniem cyklem życia produktu. W agendzie można znaleźć znane nazwiska specjalistów w swoich dziedzinach i przedstawicieli takich firm, jak Attlasian, BMW czy Google.


3-dniowy event podzielony jest na trzy bloki — konferencyjny, warsztatowy i barcampowy. Na każdy z nich przewidziana jest osobna pula biletów.


W skrócie o ProductCamp:Speak in UX


Speak in UX to konferencja UX organizowana przez Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni. Skierowana jest do przedsiębiorców, badaczy i projektantów, do pracowników startupów i dużych firm, studentów i wszystkich entuzjastów UX.

Wydarzenie jest dwudniowe, z podziałem na warsztaty i prelekcje. To dobra okazja przy poszerzyć lub usystematyzować swoją wiedzę.


W skrócie o Speak in UX:DesignWays Conf


DesignWays Conf to pierwsza konferencja UX oraz UI w Polsce tworzona metodami Lean przez jej uczestników. Organizowana jest przez Krakowską Inicjatywę Designerską. 


Program konferencji jest niezwykle zróżnicowany — obejmuje m.in. prelekcje, warsztaty, mini-hackathony, wystawy czy case studies, wszystko z naciskiem na nowatorskie rozwiązania i nowe technologie.


W skrócie o DesignWays Conf:Element UX Talks


Element UX Talks to kolejna konferencja, której każda edycja odbywa się zgodnie z ustalonym motywem przewodnim. Podczas wydarzenia można wysłuchać inspirujących wystąpień lub zdobyć nowe umiejętności na warsztatach.


Elementem, nomen omen, który wyróżnia Element UX Talks spośród podobnych konferencji, jest ciekawie zaprojektowany networking. Składają się na niego m.in. speed talking, gry, grupy dyskusyjne, quizy i inne aktywności, które sprzyjają nawiązywaniu znajomości.


W skrócie o Element Talk:User Conf


Wrocławska konferencja UX User Conf jest poświęcona takim tematom, jak Customer Experience, Design Thinking, User Experience oraz Service Design. Jak wiele jej podobnych, podzielona jest na część warsztatową i konferencyjną.


User Conf to miejsce, w którym można poznać nowe narzędzia do pracy, posłuchać o najnowszych trendach, dopracować swoje umiejętności pracy zespołowej i wziąć udział w konsultacjach z doświadczonymi praktykami.


W skrócie o User Conf:Polishopa Design Thinking Conference


POLISHOPA Design Thinking Conference to aż 4-dniowe wydarzenie, podzielone na 2 dni wystąpień oraz 2 dni warsztatów.

Skierowana jest do osób, które chcą zdobywać nową wiedzę z zakresu Design Thinking, Service Design oraz związanych z nimi nowych technologii.


W skrócie o Polishopie:Mobiconf


2 dni praktycznej wiedzy z zakresu User Exeprience oferuje także krakowskie wydarzenie Mobiconf. Konferencja poświęcona zagadnieniem UX/ UI w odniesieniu do urządzeń mobilnych skierowana jest do projektantów i developerów. Przekazuje wiedzę nie tylko na temat technologii, ale też dobrych praktyk efektywnej współpracy specjalistów z różnych dziedzin nad wspólnymi projektami. 


W skrócie o Mobiconf:Ciemna Strona UX


Ciemna Strona UX to konferencja UX organizowana przez koło naukowe ITberries dla wszystkich entuzjastów user experience, którzy chcą poznać także ciemną stronę swojej branży. Każda edycja konferencji kręci się wokół wybranego tematu, a złożona jest z kilku bloków prelekcji oraz prowadzonych osobno warsztatów.


W skrócie o Ciemnej Stronie UX:You cannot not design


You cannot not design to cross-dyscyplinara konferencja poświęcona projektowaniu. Organizatorzy wyszli z założenia, że w biznesie projektuje się w zasadzie wszystko — od projektów i usług, przez kulturę organizacji i obsługę klienta, po doświadczenia i wrażenia. Dlatego jako prelegentów zapraszają specjalistów z różnych dziedzin.


Samo wydarzenie podzielone jest na 4 bloki: Strefę Inspiracji, Strefę Doświadczeń, Strefę Networkingu oraz warsztaty.


W skrócie o You cannot not design:ACE! Conference


Pod skrótową nazwą ACE! Kryje się Ace to Agile Software Development and Product Design & Management to wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych zarówno tworzeniem software’u, jak i projektowania produktów.


Ścieżka software’owa obejmuje takie tematy, jak agile, lean, Scrum, Kanban czy System Thinking. Z kolei ścieżka produktowa porusza obszary związane z Lean Startup, LeanUX, Design Thinking czy Customer Development.


Co więcej, konferencji towarzyszą całodniowe warsztaty.


W skrócie o ACE! Conference:Tipi UX


Spotkania Tipi UX odbywają się w kilku polskich miastach, są bezpłatne i tworzone przez społeczność dla społeczności. Poświęcone są tematyce UX, UI, grafice, programowaniu i psychologii. To świetna okazja do nauki dla osób, które zaczynają swoją przygodę z projektowaniem, a także dla bardziej zaawansowanych, by dowiadywać się o nowościach w branży.


W skrócie o Tipi UX


  • Tipi UX w Crossweb
  • Odpłatność: nie
  • Miejsce: Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Lublin, Poznań
Aktualne nadchodzące wydarzenia UX znajdziecie tutaj: https://crossweb.pl/wydarzenia/ux/
Blog - najnowsze wpisy