Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Konferencje IT w 2022 - sprawdź gdzie warto wybrać się w tym roku

Ania Knap, 28 stycznia 2022
Konferencje IT w 2022 - sprawdź gdzie warto wybrać się w tym roku

Kalendarz wydarzeń na ten rok sukcesywnie się zapełnia. Konferencje IT to doskonały sposób na zdobycie wiedzy, podniesienie swoich kompetencji i nawiązanie znajomości z członkami społeczności IT. Oto nasza subiektywna lista wydarzeń, na które warto wybrać się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.


Ważne! Ze względu na zmiany jakie mogą zajść przez trwającą pandemię, poniższa lista będzie na bieżąco aktualizowana.


[edit z 2024 roku] Aktualną listę znajdziesz w zestawieniu wydarzeń IT na 2024 rok.


Kwiecień


Warszawskie Dni Informatyki


Miasto: Warszawa & On-line

Data: 01 - 02.04.2022 (wydarzenie bezpłatne)


W dniach 1-2 kwietnia odbędzie się XIII edycja jednej z największych w Polsce konferencji IT i data science. W tym roku na uczestników czeka blisko 20 ścieżek tematycznych. Ścieżki współtworzone są przez największe społeczności takie jak: meet.js, SysOps/DevOps Polska, Warszawa Java User Group, Google Developers, Data Science Warsaw. Wydarzeniu, jak co roku towarzyszyć będzie Giełda Pracy IT. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja.


4Developers


Wydarzenie on-line

Data: 04 - 07.04.2022 (wydarzenie płatne)


Największy interdyscyplinarny festiwal technologiczny dla programistów w Polsce odbędzie się już 04-07.04.2022. Wydarzenie zrzesza całą branżę technologiczną: programistów, architektów, testerów, koderów, team leaderów, managerów, studentów kierunków IT oraz przedstawicieli społeczności programistycznych. Ogromna różnorodność języków programowania, nastawienie na networking i eksperci z bogatym doświadczeniem w swoich dziedzinach to tylko niektóre z powodów, dla których warto wziąć udział w tym wydarzeniu.


TypeVille Conference


Miasto: Krynica Zdrój

Data: 20 - 22.04.2022 (wydarzenie płatne)


TypeVille Conference to następca Scalar Conference, która przez 7 lat była największą konferencją w Europie Centralnej poświęconą językowi programowania Scala. Tym razem to trzydniowe wydarzenie będzie poświęcone tematowi Type Safety, który skupi aż 200 ekspertów i pasjonatów aż sześciu języków programowania: Scali, Javy, Haskella, Kotlina, Rusta oraz TypeScripta. TypeVille Conference stanowi źródło inspiracji oraz platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń. Uczestnikami są przede wszystkim programiści, team leaderzy oraz architekci oprogramowania. Lokalizacja wydarzenia w Hotelu Czarny Potok u podnóża Jaworzyny Krynickiej pozwoli uczestnikom cieszyć się wspólnym towarzystwem odkrywając niezwykłe walory przyrody Beskidu Sądeckiego.


Maj


GeeCon 2022


Wydarzenie on-line

Data: 11-13.05.2022 (wydarzenie płatne)


To już 12. edycja tego wydarzenia. GeeCON to międzynarodowa konferencja, której tematyka skupia się wokół języka Java i technologii opartych na Java Virtual Machine. W czasie konferencji uczestnicy będą mieli okazję wymienić doświadczenia dotyczące nowoczesnych metod wytwarzania oprogramowania, architektury rozproszonych systemów informatycznych oraz metodyk zarządzania zespołami programistycznymi.


Javeloper 2022


Wydarzenie on-line

Data: 12.05.2022 (wydarzenie bezpłatne)


Javeloper to największa polska konferencja poświęcona Java. Skierowana jest do architektów, developerów, devopsów, specjalistów od bezpieczeństwa, specjalistów cloud i big data. Wykłady prowadzone są przez największe polskie gwiazdy związane z Javą oraz prelegentów z wiodących firm zajmujących się Java w Polsce. W trakcie trwania konferencji odbędą się Wirtualne Targi Pracy Javeloper, podczas których uczestnicy konferencji będą mieli okazję interaktywnie nawiązać kontakt z firmami.


Czerwiec


Devoxx Poland 2022


Miasto: Kraków

Data: 22 - 24.06.2022 (wydarzenie płatne)


Największa konferencja Java w Polsce. Devoxx Poland to wydarzenie organizowane przez programistów dla programistów co czyni ją wyjątkowym doświadczeniem. W ciągu 3 dni uczestniczy w niej ponad 2700 osób z 20 krajów w tym ponad 100 prelegentów z całego świata. Devoxx Poland 2022 odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 22-24 czerwca w formule hybrydowej. Podczas konferencji programiści będą mogli dzielić się wiedzą, wzajemnie inspirować oraz nawiązać nowe kontakty w branży.


PHPers Summit 2022


Miasto: Poznań

Data: 25.06.2022


PHPers Summit to największa konferencja w Polsce, skierowana do specjalistów PHP. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia , która odbyła się on-line, wzięło udział 500 uczestników.


Code Europe 2022


Miasto: Kraków, Trójmiasto, Warszawa

Data: czerwiec 2022


Code Europe to konferencja dla specjalistów IT w Polsce, zapewniającą najwyższy poziom merytoryczny tematycznych sesji oraz przestrzeń wystawienniczą, pozwalającą na zapoznanie się z ofertą TOPowych firm z branży. 3 dni, światowej klasy eksperci IT, 6 ścieżek tematycznych w tym m.in. DevOps, Cloud Computing, Cybersecurity.


Lipiec


Lambda Days 2022


Miasto: Kraków

Data: 28 - 29.07.2022 (wydarzenie płatne)


Od 2014 roku Lambda Days zrzesza pasjonatów programowania Scali, Erlanga, Haskella, Elixira, F#, Lispa czy Clojure. To okazja dla każdego by odkryć potencjał programowania funkcyjnego. W ramach konferencji odbywa się Research Track - ścieżka naukowa, umożliwiająca przedstawienie wyników badań w formie referatu, w trakcie trwania konferencji.


Wrzesień


InternetBeta


Miasto: Kielnarowa koło Rzeszowa

Data: 14 - 16.09.2022 (wydarzenie płatne)


InternetBeta to konferencja, która łączy różne środowiska związane z Internetem i nowymi technologiami. Uczestnicy to przedstawiciele branży marketingowej, technologicznej, biznesu i nauki. Na przestrzeni lat wydarzenie stało się marką, która trafiła na listę kluczowych wydarzeń branżowych w naszym kraju.


Październik


Infoshare 2022


Miasto: Gdańsk

Data: 6 - 7.10.2022 (wydarzenie płatne)


Infoshare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje ścieżki tematyczne dla programistów, startupów i wszystkich osób poszukujących inspiracji. Mówcy Infoshare to doświadczeni eksperci z międzynarodowych firm, takich jak IBM, Spotify czy Twitter, oraz niezależni specjaliści. Każda edycja niesie za sobą mnóstwo ciekawych prelekcji i niezapomnianych wrażeń.

Blog - najnowsze wpisy