Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Konferencje IT w 2023 - sprawdź gdzie warto wybrać się w tym roku

Julia Szpak, 09 stycznia 2023
Konferencje IT w 2023 - sprawdź gdzie warto wybrać się w tym roku

Jest początek roku a Ty już zastanawiasz się w jakich konferencjach IT warto wziąć udział w 2023 roku? Nie wiesz gdzie się udać by zdobyć wiedzę, nawiązać nowe znajomości czy wymienić się spostrzeżeniami? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! W tym artykule znajdziesz największe i najlepsze konferencje dla programistów, które warto zobaczyć. Przed Tobą nasza subiektywna lista wydarzeń IT na które warto wybrać się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.


Ważne! Lista jest uporządkowana według dat i będzie regularnie aktualizowana, dlatego zachęcamy Cię do zaglądania tutaj :)


[edit z 2024 roku] Aktualną listę znajdziesz w zestawieniu wydarzeń IT na 2024 rok.


WUD Silesia 2023

Miasto: Katowice

Data: 13-14.01.2023


WUD Silesia od 2010 roku organizuje projekty i wydarzenia edukacyjne, związane z tematyką projektowania usług, produktów cyfrowych oraz roli i odpowiedzialności projektantów we współczesnym świecie. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych projektowaniem i zrównoważonym rozwojem: projektantów doświadczeń, analityków, artystów, uczniów, naukowców, badaczy czy reprezentantów biznesu. Tematem 13. edycji konferencji WUD Silesia będzie "Od-nowa".


Scalar Conference

Miasto: Warszawa

Data: 23-24.03.2023


Wasza ulubiona konferencja Scala, powraca! Już 23-24.03.2023 roku spotkacie się w Warszawie. Scalar Conference to dwa dni przepełnione wiedzą o programowaniu funkcyjnym. Udział w niej to okazja do poszerzenia wiedzy oraz poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Skalar od 2014 roku stanowi platformę do dyskusji na temat najnowszych trendów i przypadków użycia Scali oraz spotkań z entuzjastami Scali z całego świata.


Warszawskie Dni Informatyki

Miasto: Warszawa

Data: 31.03-01.04.2023


W 2023 roku odbędzie się 14. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w IT i data science dla studentów i profesjonalistów z branży. Podczas konferencji uczestnicy mogą liczyć na zdobycie wiedzy oraz wziąć udział w największych w Polsce Targach Pracy IT i Data Science.


4Developers

Data: 18.04.2023 Warszawa,

26.09.2023 Gdańsk,

05.10.2023 Katowice,

17.10.2023 Poznań,

07.11.2023 Wrocław,

28.11.2023 Łódź


Ogromna dawka wiedzy, interdyscyplinarność, networking - tego możecie spodziewać się biorąc udział w 4Developers. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób związanych z branżą technologiczną, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Ogromna różnorodność języków programowania, nastawienie na networking i eksperci z bogatym doświadczeniem w swoich dziedzinach to tylko niektóre z powodów, dla których warto wziąć udział w tym wydarzeniu.


GeeCon 2023

Miasto: Kraków

Data: 19-21.04.2023


GeeCon to międzynarodowa konferencja, której tematyka skupia się wokół języka Java i technologii opartych na Java Virtual Machine. W czasie konferencji uczestnicy będą mieli okazję wymienić doświadczenia dotyczące nowoczesnych metod wytwarzania oprogramowania, architektury rozproszonych systemów informatycznych oraz metodyk zarządzania zespołami programistycznymi. W tym roku w Krakowie odbędzie się 13. edycja wydarzenia.


ACE! Conference

Miasto: Kraków

Data: 18-19.05.2023


ACE! Conference to największa tego typu konferencja w Europie Środkowej. Łączy ona dwie ścieżki: Agile Software Development oraz Product Design & Management. Na uczestników czekają dwa dni pełne wiedzy, warsztaty, panele dyskusyjne i eksperci z całego świata. Dotychczas wśród najpopularniejszych prelegentów na ACE! można było usłyszeć m.in. takie osoby jak Dave Snowden, Patrick Steyaert czy Cliff Hazell.


CodeEurope Warszawa / Kraków

Data: 22-23.05.2023 Kraków,

25-26.05.2023 Warszawa


Code Europe to konferencja skierowana do specjalistów IT w Polsce, zapewniającą najwyższy poziom merytoryczny tematycznych sesji. Podczas wydarzenia na scenie pojawią się światowej klasy eksperci IT, 6 ścieżek tematycznych w tym m.in. DevOps, Cloud Computing, Cybersecurity. Oprócz merytoryki na najwyższym, światowym poziomie, podczas konferencji IT zapewniona zostanie przestrzeń do networkingu oraz relaksu, dodatkowe atrakcje.


Devoxx Poland

Miasto: Kraków

Data: 31.05-02.06.2023


Devoxx Poland to największa konferencja Java w Polsce. Sama społeczność Devoxx to już 6 krajów (Belgia, Francja, Wielka Brytania, Polska, Maroko i Ukraina), która gromadzi tysiące Devoxxian. Podczas wydarzenia czekają na Ciebie 3 dni po brzegi wypełnione wiedzą, kilka ścieżek tematycznych, ponad 100 prelegentów i niesamowita atmosfera. Podczas konferencji programiści będą mogli dzielić się wiedzą, wzajemnie inspirować oraz nawiązać nowe kontakty w branży.


Lambda Days

Miasto: Kraków

Data: 05-06.06.2023


Konferencja od 2014 roku zrzesza pasjonatów programowania Scali, Erlanga, Haskella, Elixira czy F#. Już dziś dołącz do wydarzenia i dowiedz się, jakie możliwości daje programowanie funkcyjne. Na przestrzeni lat, wśród prelegentów znaleźli się m.in. Fellienne Hermans, Mateusz Kubuszok, James Carlson, Krzysztof Płachno czy Sam Aaron. Lambda Days to doskonała okazja dla każdego by odkryć potencjał programowania funkcyjnego.


PLNOG 2023

Miasto: Kraków

Data: 15-16.05.2023


Największa w Polsce konferencja branżowa, która dwa razy w roku gromadzi w jednym miejscu polskich dostawców usług internetowych, operatorów sieci, inżynierów, decydentów i entuzjastów rynku telco. W 2023 roku odbędzie się 14 edycja wydarzenia, podczas której uczestnicy będą zastanawiać się jak będzie wyglądać polski rynek ICT.


Infoshare 2023

Miasto: Gdańsk

Data: 24-25.05.2023


Infoshare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej, dedykowana biznesowi, nowym technologiom i startupom. Prelegenci występujący na scenach Infoshare to doświadczeni eksperci z międzynarodowych firm, takich jak IBM, Spotify czy Twitter, oraz niezależni specjaliści. Każda edycja niesie za sobą mnóstwo ciekawych prelekcji i niezapomnianych wrażeń. Podczas ostatniej edycji, uczestnicy mogli wybierać spośród 6 scen tematycznych: Inspire, DevStage, Arena, Advanced Dev Blue, Advanced Dev Red, Marketing. Wydarzenie jest świetną okazją do nauki, networkingu czy nawiązania nowych kontaktów.


InternetBeta 2023

Miasto: Kielnarowa koło Rzeszowa

Data: 13-15.09.2023


W tym roku odbędzie się 15. edycja konferencji. Rok w rok konferencja łączy różne środowiska związane z Internetem i nowymi technologiami. Tematyka konferencji jest bardzo zróżnicowana ze względu na ilość środowisk związanych z Internetem. Są wśród nich zarządzający największymi w Polsce serwisami internetowymi, przedstawiciele największych graczy w e-commerce, agencje digital, startupy, inwestorzy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów, jak również youtuberzy, blogerzy i influencerzy.


JDD 2023

Miasto: Kraków

Data: 24-25.10.2023


JDD to konferencja dla wszystkich entuzjastów języka Java: inżynierów oprogramowania, programistów, liderów zespołów i wszystkich innych pasjonatów, którzy chcą poszerzać i dzielić się swoją wiedzą. Wydarzenie jest doskonałą okazją do spotkania się z najlepszymi ekspertami, znanymi prelegentami, doświadczonymi programistami i najgorętszych tematach Java.


DevConf 2023

Miasto: Łódź

Data: 08-10.11.2023


DevConf jest jedną z najważniejszych corocznych konferencji w Polsce poświęconych wytwarzaniu oprogramowania. Niezależnie od technologii, organizatorzy i zaproszeni goście, starają się inspirować uczestników poprzez wymianę pomysłów.


Mamy nadzieję, że nasze zestawienie ułatwi Ci zaplanowanie kalendarza konferencji na 2023 rok. Wymienione wydarzenia są doskonałą okazją do networkingu, nawiązania kontaktów, nauki nowych rzeczy i poznania aktualnych trendów w branży. Wszystkie wydarzenia IT, UX i Startup znajdziesz tutaj.
Blog - najnowsze wpisy