Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Mobile Trends Conference 2016 – najlepsze prezentacje

30 marca 2016
Mobile Trends Conference 2016 – najlepsze prezentacje
W ubiegłym miesiącu odbyła się konferencja Mobile Trends Conference 2016 - ważne wydarzenie dla branży urządzeń mobilnych. Konferencji towarzyszyły Targi Rozwiązań IT, E-commerce i Urządzeń Mobilnych Mobile-IT oraz nagrody Mobile Trends Awards. Konferencja trwała 3 dni, z których każdy poświęcony był innym zagadnieniom: - Business Day - Inspiration Day - Development Day Oficjalna relacja z konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=JOVyfM33cnw Miałam przyjemność uczestniczyć w pierwszych 2 dniach konferencji. Mnie osobiście bardziej podobał się dzień pierwszy czyli Business Day, choć uważam, że kilka wstąpień było raczej inspiracyjnych niż faktycznie biznesowych. Ale do rzeczy :-)  

Business Day

Decyzją uczestników konferencji najlepszą prezentacją pierwszego dnia konferencji (to było naprawdę zasłużone zwycięstwo) było wystąpienie Moniki Mikowskiej "Przyszłość aplikacji mobilnych" Prezentacja: http://www.slideshare.net/mmikowska/the-future-of-mobile-apps Nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=4lX_gDLhtbU#action=share Drugie miejsce zajął Przemysław Frączek z prezentacją "3 kosztowne błędy podczas projektowania aplikacji mobilnych dla biznesu - cenne rady biznesowe." Konkretne porady co robić i czego unikać zlecając prace IT. http://www.slideshare.net/MobileTrendsConference/przemysaw-frczek-3-kosztowne-bdy-podczas-projektowania-aplikacji-mobilnych-dla-biznesu Trzecie miejsce: Magdalena Grochala i Łukasz Majewski: "Po co mi kolejna aplikacja" http://www.slideshare.net/lukasz.majewski/mobile-trends-conference-2016-po-co-mi-kolejna-aplikacja Bardzo inspirujące zestawienie zaskakujących kampanii marketingowych wykorzystujących aplikacje mobilne :-) Kilka myśli/haseł/ciekawostek, które szczególnie mi się spodobały i zapadły w pamięć podczas wystąpień:
  • Nie liczmy ile jest ściągnięć aplikacji - tylko ile razy w danej jednostce czasu użytkownicy z niej korzystają (Łukasz Kuc)
  • Kolejny krok po mobile first to mobile native (Łukasz Kuc)
  • Pomimo coraz większej liczby aplikacji wcale nie jest więcej ściągnięć - przyszłość to aplikacje webowe (Monika Mikowska)
  • Na każde 1 pirackie pobranie na iOS przypada 14 pirackich pobrań na Androida (Paweł Jakub Dawidek)
  • Na każdą 1 aplikację na iOS przypada 1,87 aplikacji na Androida (Paweł Jakub Dawidek)
  • 77% użytkowników traci zainteresowanie aplikacją po 3 dniach od jej zainstalowania, po 30 dniach 90 % użytkowników (Magdalena Grochala, Łukasz Majewski)
Pozostałe prezentacje:  

Inspiration Day

W drugim dniu konferencji, w głosowaniu uczestników na najlepszą prezentację wygrał Maciej Budzich z wystąpieniem "Digital Influencer - jak znaleźć, zweryfikować i współpracować z liderami opinii" Prezentacja:https://www.slideshare.net/secret/pbSRoRcbvI7uB5 Ciekawy termin, który pojawił podczas Inspiration Day: Mobile tipping point - Mobilny punkt zwrotu - sytuacja kiedy użytkownicy spędzają więcej czasu korzystając z urządzeń mobilnych niż w sumie z pozostałych urządzeń. W grupie 16-24 lata zostanie on globalnie osiągnięty w 2018 roku. (Adrian Kielich) Inne prezentacje:  

Development Day

Prezentacje:   Mobile Trends to największa w Polsce konferencja poświęcona technologiom mobilnym. Warto być, posłuchać co dzieje się na rynku mobile, jak (prawdopodobnie) ten rynek będzie kształtował się w przyszłości oraz przede wszystkim zainspirować się :-) Do zobaczenia za rok!Blog - najnowsze wpisy