Społeczność WJUGowa jest naprawdę liczna, ale nie kłóci się to z ciepłą, koleżeńską atmosferą spotkań. Mimo"/> Społeczność WJUGowa jest naprawdę liczna, ale nie kłóci się to z ciepłą, koleżeńską atmosferą spotkań. Mimo" />
Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

No-Fresh-Blood-Syndrome na 130 WJUGu

31 stycznia 2014
No-Fresh-Blood-Syndrome na 130 WJUGu
Społeczność WJUGowa jest naprawdę liczna, ale nie kłóci się to z ciepłą, koleżeńską atmosferą spotkań. Mimo to, nikt nie postanowił debiutować w trakcie 130 spotkania, przed większą publicznością. Czekając na zgłoszenia do flash-talków organizatorzy gorąco zachęcali do wystąpień nowe osoby, jeszcze nie udzielające się w javowej społeczności.
wjug28-01-14
Przed publicznością wystąpiło ośmiu wjugowiczów, posiadających bogate speakerskie doświadczenie. Było miło i profesjonalnie...choć trzeba przyznać, wszyscy liczyli na świeże podejście debiutantów, szkoda że go zabrakło. Sketch z prezentacji:
  • Michał Lipski "O jeden mock za daleko" - Michał opowiadał o tym, jak ważne są testy jednostkowe na przykładzie latającego spodka (który, warto wspomnieć, miał alufelgi :).
  • Robert Szarejko "java-object-diff" - Robert zaprezentował projekt, nad który obecnie pracuje - bardzo użyteczną apkę do porównywania danych.
  • Tomasz Bartczak "Vagrant - automatyzacja środowiska developerskiego" - ...czyli jak usprawdnić sobie pracę programistyczną, nie tylko dla fanów Ruby :)
  • Adam Madeła "libGDX - multiplatformowy javowy framework do gier" - poza prezentacją samego frameworka, Adam podzielił się z uczestnikami swoimi wrażeniami z PolyJam i co najważniejsze zaprezentował "Dead Redneck Psycho Mutant Zombie Ninja Cat in Apocalyptic Doom" (gra zdobyła nagrodę publiczności w trakcie eventu).
  • Mateusz Harasymczuk "Scrum, but..." - mimo ogromnego nacisku jaki, na metody Agile, kładzie się obecnie, ewangelizacja i coaching wciąż jest potrzebny.
  • Michał Lewandowski "websequencediagrams" - w ciągu dosłownie dwóch minut, Michał, wytłumaczył istotę i obsługę Mavena.
  • Jakub Piasecki "iOS widziane oczami programisty Javy" - rzecz o programowaniu na Apple.  Żywię nadzieję, że dzięki takim osobom jak Kuba, CocoaHeads Warszawa powróci do życia.
  • Marek Kapowicki "Mutation testing in practice" - Marek przekonywał, dlaczego warto używać PITa.
Spotkanie zwieńczyło wspólne networkingowo-dyskusyjne wyjście na piwo. Warto śledzić kanał WJUG, gdzie można obejrzeć filmy z prezentacji. -- podstawowe dane o tym wydarzeniu: nazwa wydarzenia: WJUG #130 – Flash-talks dla każdego data: 28.01.2014 miejsce: Warszawa pozostałe dane o wydarzeniuBlog - najnowsze wpisy