Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Perspektywy Women in Tech Summit 2024 - relacja z wydarzenia

Julia Szpak, 17 czerwca 2024
Perspektywy Women in Tech Summit 2024 - relacja z wydarzenia

Jedno z największych wydarzeń technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej - Perspektywy Women in Tech Summit dobiegło końca! W Warszawskim Centrum EXPO XXI zgromadziło się prawie 14 000 uczestników z aż 104 krajów. Przez dwa dni uczestnicy mieli okazję wziąć udział w naprawdę inspirujących prelekcjach, warsztatach i sesjach mentoringowych, które miały na celu wzmocnienie pozycji kobiet w sektorze STEM. Atmosfera konferencji była pełna energii, motywacji i nadziei na przyszłość bardziej różnorodnej i inkluzywnej branży technologicznej.


Wydarzenie otworzyła prezeska Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Bianka Siwińska, która podkreślała znaczenie hasła "Unleash your greatness" oraz nowego motta "Tech-life balance". Na scenie pojawiły się też takie osoby jak Krzysztof Gawkowski (Wicepremier, Minister Cyfryzacji), Barbara Nowacka (Ministra Edukacji), Mark Brzezinski i Olga Leonowicz (Ambasada USA w Polsce), Katarzyna Kotula (Ministra ds. Równości), Anna Clunes (Ambasadorka Wielkiej Brytanii w Polsce) i Maciej Gdula (Podsekretarz stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego).


Jak to wyglądało?

Tak ogromna konferencja jak Women in Tech Summit odbyła się w dwóch osobnych budynkach, gdzie zostały zaplanowane miejsca na prelekcje, warsztaty, sesje mentoringowe, stanowiska dla firm i uniwersytetów oraz strefy odpoczynku, jak np. neurodiversity harbour. Większość wydarzeń odbyła się w jednej z trzech hal - hali głównej (main hall), hali technologicznej (tech hall) oraz hali poświęconej nauce (science hall).