Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Relacja z TWF Conference 2017 cz. 2

Iwona Karczmarczyk, 05 listopada 2017
Relacja z TWF Conference 2017 cz. 2

W piątkowy poranek 22 września rozpoczął się drugi dzień konferencji TWF. Podobnie, jak dnia poprzedniego, tematy prelekcji zostały dobrane tak, by każdy odnalazł dla siebie coś interesującego.


Blockchain: The Revolution will not be televised


Pierwsza z prezentacji – prowadzona przez Pawła Pinio - wprowadziła słuchaczy w sposób funkcjonowania kryptowalut. Przytoczone zostały fakty, odpowiadające na pytanie dlaczego mechanizm blockchain jest bezpieczny i niepodatny na oszustwa. Paweł opowiedział także, jakie możliwości oferuje - jasno i merytorycznie. Była to dawka użytecznej wiedzy dla osób nieobeznanych z tajnikami kryptografii.


How to quickly prototype machine learning systems


Po przerwie na kawę widowni trochę ubyło ze względu na odbywające się równolegle warsztaty. Rozpoczęto od prezentacji Wojciecha Indyka, wyjaśniającej czym tak naprawdę zajmuje się data scientist. Wojciech przedstawił główne obowiązki osoby przygotowującej system uczenia maszynowego na przykładzie zadań realizowanych w firmie Konica Minolta. Podkreślona została rola języka R wraz z bibliotekami do przetwarzania i modelowania danych. W wypowiedziach prelegenta dało się słyszeć luz i entuzjazm.


Elm way forward


Blok kończyła prelekcja Daniela Materowskiego będąca przedstawieniem Elm'a - funkcyjnego języka programowania, kompilowanego do javascriptu. Omówione zostały jego wady oraz zalety. Szczególnie istotna wydała się obietnica jaką ze sobą niesie - brak wyjątków w czasie wykonania, gwarancja, której nie zapewnia żadne ze znanych mi rozwiązań frontendowych . Wykład był uzupełnieniem odbywających się dzień wcześniej warsztatów.


Knife in the back — the most important team management lesson


Po lunchu z widokiem na podwyższony poziom Wisły publiczność uraczona została niedługim, niezapowiedzianym w agendzie występem komediowym. Performer próbował rozbawić widownię beatboxem, osadzonym w krótkich skeczach. Po tym sympatycznym przerywniku kolejne przemówienia toczyły się już zgodnie z programem. Paweł Tkaczyk opowiedział o tym, dlaczego pewne osobowości raczej się ze sobą nie dogadają. Zidentyfikowane zostały potencjalne role osób w zespole. Podkreślony został również związek pomiędzy fazami życia produktu, a pożądanymi cechami lidera zespołu. Tytułowy nóż w plecy okazuje się koniecznym narzędziem w rozwoju i ekspansji dostarczanego artykułu, co można zauważyć przyglądając się genezie największych obecnie firm IT. Lekkość, z jaką pan Tkczyk prowadził narrację, minimalistyczne, podkreślające słowa slajdy oraz szczypta humoru zdecydowanie uczyniły tę prelekcję moim faworytem dnia.
A Thorough Look into Spatial Mapping with HoloLens


Ostatnia prezentacja, o której wspomnę, wygłoszona została przez Rafała Legiędzia i dotyczyła sposobu działania okularów HoloLens. Omówiona została budowa urządzenia oraz to, w jaki sposób zbiera informacje o otoczeniu. Wymienione zostały również potencjalne problemy związane z odwzorowaniem rzeczywistych powierzchni na zmapowane płaszczyzny, z którymi wchodzą w interakcję wirtualne obiekty. Świetna propozycja dla technologicznych geeków.Tak zakończyliśmy nasze tegoroczne spotkanie z TWF Conference – zaciekawieni, zainspirowani i zmotywowani do działania.Za zdjęcia dziękujemy organizatorom – TWF Community https://www.facebook.com/twf.community/

———

szczegóły wydarzenia:
Blog - najnowsze wpisy