Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Relacja ze spotkania Meetup Carrots Bydgoszcz #26

Krzysztof Hostyński, 18 czerwca 2017

17 maja o godzinie 18.00 w bydgoskim pubie Cybermachina, zabrali się miłośnicy Nowych Technologii, by posłuchać prelegentów z trzech odmiennych dziedzin IT. Towarzystwo słuchaczy było bardzo wymieszane, jak się później okazało, tak licznie przybyli panowie zostali przyciągnięci drugim prelegentem Karolem, o którym przeczytacie poniżej.

Jako pierwsza opowiadała o sobie i rynku pracy Izabela, która przeszła swoją ścieżkę kariery od filologa, przez „mięso armatnie” dużej informatycznej korporacji odbierając telefony od niezadowolonych użytkowników, po osobę zajmującą się zarządzaniem mocami wytwórczymi tejże firmy. Główne przesłanie Izabeli, to nigdy nie stać w miejscu, cały czas się rozwijać, czerpać jak najwięcej z poznanych ludzi i nigdy, ale to nigdy nie palić za sobą mostów.

Kolejnym prelegentem był wspomniany już Karol i jego pasja druku 3D. Ten sympatyczny, młody student, powala słuchaczy swoją techniczną, branżową wiedzą z zakresu elektroniki, elektryki i szeroko pojętej informatyki. Z kobiecego punktu widzenia bardzo miło było poczuć, o co w tym całym drukowaniu w 3D chodzi od podstaw, a do tego zobaczyć gotowe produkty drukarki. Karol został także obsypany gradem pytań z męskiej strony słuchaczy, większość odpowiedzi pozostawiono jednak na późniejszy czas pracy grupowej. Po poznaniu Karola widać że będzie on perłą firmy która pozyska go w swe szeregi. Istny pasjonat i zawodowiec!

W tym momencie atmosfera słuchaczy sięgała zenitu, i wydawało by się że nic bardziej nie może zaciekawić, tymczasem Lidka, ostatnia z występujących przybliżała nam AGILE. Pojęcie zupełnie mi obce, zrozumiałam w ten sposób, że jest to sposób prowadzenia zespołu w firmie opierający się przede wszystkim na ludziach, dający pracownikom większą odpowiedzialność za wytwarzany produkt, pozwalający im na samoocenę i korektę sposobu wykonywanej pracy a także na płynnym reagowaniu na problemy napotykane podczas wytwarzania produktu. Lidka całe pojęcie przedstawiała nam na przykładzie produkcji marchewek, stad pojęcie przestało być dla nas abstrakcyjne już na wstępie. Po wypowiedzi Lidki każdy mógł pomyśleć czy w swoim miejscu zatrudnienia nie przydało by się wdrożyć AGILE? No właśnie…

Na koniec, jak to karotki mają w zwyczaju, wszyscy mogli porozmawiać ze wszystkimi w dowolnej konfiguracji i dowolnie długo. Musze przyznać że to karotkowe spotkanie, mnie osobiście przede wszystkim bardzo poszerzyło horyzonty, pozwoliło poznać ludzi których nie poznałabym nigdzie indziej, wysłuchać ich historii i doświadczenia, a także pozwolić się zainspirować do rozwoju. Kto wie, może kiedyś i ja stanę na ich miejscu? Tymczasem, do zobaczenia za miesiąc karotki!
Blog - najnowsze wpisy