Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Rusza API hours konferencja dla deweloperów aplikacji na Facebooka.

05 listopada 2012
Rusza API hours konferencja dla deweloperów aplikacji na Facebooka.
O szczegółach konferencji API hours rozmawiam z Marcinem Lewickim, prelegentem i ekspertem konferencji.  

Proszę powiedzieć coś o sobie.

Od ponad 5 lat zajmuję integracją gier społecznościowych z API portali z całego świata m.in. Facebook, Sonico, Friendster, Kongregate, NK.pl, GG.pl. Jestem także backend developerem i współtwórcą API Grupy Ganymede.

Skąd u Pana zainteresowanie grami społecznościowymi?

Gry społecznościowe to branża, w której odnajdzie się każdy, kto chce połączyć dobrą zabawę z możliwością rozwoju własnych umiejętności. Tutaj na co dzień obserwujemy niezwykle dynamiczny rozwój technologii i nieustannie czegoś się uczymy. Praca w tej branży daje możliwości poznania nowości, zanim staną się standardowymi rozwiązaniami: od pisania oprogramowania serwerów gier dla tysiący ludzi po tworzenie grafik 3D wykorzystywanych w nowoczesnych grach społecznościowych.

Jakie umiejętności powinien mieć programista, aby rozpocząć swoją przygodę z grami społecznościowymi?

Gotowość do nauki i zmian. Taka osoba powinna być przygotowana na to, że czeka ją dużo nauki i godziny skupienia nad setkami stron dokumentacji API portali społecznościowych. Każdy, kto zaczyna przygodę z grami społecznościowymi, musi zaopatrzyć się w pokłady cierpliwości i uodpornić na stres. Dynamiczne zmiany w technologiach i API portali to część naszej codziennej pracy, która wymusza też umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Trudno sobie wyobrazić programistę piszącego gry bez znajomości tego rynku. Dlatego też, aby znaleźć niszę dla naszych aplikacji, trzeba być gotowym na spędzenie długich godzin na planszach, farmach czy w gangach konkurencji.

Jest Pan prelegentem i ekspertem API Hours. O czym jest ta konferencja?

API Hours to konferencja, która ma na celu zintegrowanie lokalnego środowiska ludzi związanych z programowaniem aplikacji przeznaczonych na największy portal społecznościowy. Sam pomysł zrodził się podczas rozmowy z ludźmi pracującymi w londyńskim biurze Facebooka. Okazało się, że temat API Facebooka nadal jest u nas czymś stosunkowo świeżym i warto byłoby poświęcić mu więcej uwagi. My stworzyliśmy miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń dla tych, którzy dopiero zaczynają, z tymi, którzy już odnieśli sukces. Warto też dodać, że od dwóch miesięcy mamy w Warszawie polskie biuro Facebooka, w którym być może w przyszłości znajdą pracę polscy programiści.

Dla kogo jest ta konferencja przeznaczona?

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych tematem implementacji API Facebooka zarówno od strony programistycznej, jak i marketingowej. Prezentacje budowane są tak, żeby odpowiadały na pytania “Jak to zrobić?” i “Jak to sprzedać?”. Mamy gości, którzy już odnieśli sukces i tych, którzy dopiero po niego idą. Rezerwujemy też sporo czasu na networking, pytania i zwyczajną wymianę doświadczeń przy piwie.

O czym będzie Pana prezentacja?

Na początku konferencji opowiem o podstawowych zagadnieniach związanych z integracją aplikacji z API Facebooka. To będzie kawałek solidnej wiedzy dla początkujących i próba usystematyzowania dla wyjadaczy z branży. Na zakończenie będę współprowadził prezentację z Andrzejem Sekułą – Produckt Ownerem naszej najnowszej gry Last Temple. Na jej przykładzie pokażemy tajniki integracji gier z Facebookiem.   --- więcej o konferencji API hours.  Blog - najnowsze wpisy