Logo Crossweb

Trwa konkurs Startup Sito – moje typy

11 września 2014
Trwa konkurs Startup Sito – moje typy
Wczoraj w ramach Internet Bety rozpoczął się finał konkursu Startup Sito. Na scenie zaprezentowało się 7 Startupów. oto one:
  • Clime - mały czujnik pozwalający mierzyć np temperaturę/ciśnienia/co2/wilgotność oczywiście całość jest połączona z internetem. Jak pomyślę jakie daje to możliwości po połączeniu np z IFTTT to ograniczeniem jest defakto nasza wyobraźnia.
  • Driiive - czyli taki facebook dla samochodów. Miejsce gdzie można pokazać/opisać swój samochód. Przyjemnie słuchało się tej prezentacji - pasja i radość z wykonywanego projektu aż biła ze sceny.
  • Fashionote - przeglądasz magazyn, podoba się torebka, buty - jedno zdjęcie i widzisz produkt w sklepie internetowym. Interesujący pomysł. Przed wydaniem magazyny o tematyce mody cała gazeta jest skanowana i opisywana aby później produkty mogły być rozpoznawane.
  • HappyBill - aplikacja pozwalająca zapamiętywać paragony, analizować zakupy itp. Pomysł dobry jednak całość jest bardzo skomplikowana. Aby użyć  aplikacji w naszym telefonie musi być... zainstalowane oprogramowania po stronie sklepu.
  • Lappsy - aplikacja zamieniająca zdjęcia/filmy na animowane gify, coś jak vime.
  • Sense - agregat newsów, który ma dopasowywać treści do naszych upodobań.
  • WebDNA - narzędzie wspierające prace SEO - analiza linków prowadzących do strony i rozpoznaje te dobrej jakości od tych "spamowych".
  • Wooloo.pl - serwis gdzie możesz znaleźć sprawdzonych podwykonawców do codziennych prac - np: sprzątanie, malowanie, składanie mebli itp.
  Moje typy: Według mnie największe szanse na sukces biznesowy ma Clime - jeśli tylko cena nie będzie zaporowa. Natomiast swój głos w konkursie oddałem na Driiive - chętnie kibicuję projektom tworzonym z taką pasją.   Ogłoszenie wyników: piątek  o 15:50. -- [Edit] konkurs Startup Sito 2014 wygrał zespół Wooloo.pl - gratuluję.  


Blog - najnowsze wpisy

7 mitów związanych z pracą w IT
Ania Knap, 27 listopada 2022

Chyba każda osoba pracująca w branży IT spotkała się z takimi stwierdzeniami jak np. ,,Nie każdy może być programistą",

HackYeah 2022 - stoisko Crossweb
Ania Knap, 26 listopada 2022

Ostatni weekend nasz zespół spędził w Krakowie na HackYeah - największym hackathonie w Europie. Zapraszamy Was na małe p

UX Poland 2022 - relacja z wydarzenia
Katarzyna Petlic (admin), 14 października 2022

Tegoroczna edycja UX Poland była pierwszą, w której miałam okazję uczestniczyć. Konferencja odbyła się w Warszawie w dni