Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Wydarzenia IT dedykowane dla kobiet w 2024 roku

Julia Szpak, 25 stycznia 2024
Wydarzenia IT dedykowane dla kobiet w 2024 roku

W dzisiejszym dynamicznym świecie, rozwój technologii nieustannie otwiera nowe możliwości, również dla kobiet, które coraz śmielej kształtują przyszłość branży IT. Z myślą o inspiracji i promowaniu aktywnego udziału kobiet w tej dziedzinie, zebraliśmy zestawienie konferencji IT i cykli wydarzeń, które zyskują coraz większą popularność.


Uwaga! Lista będzie na bieżąco aktualizowana, a wydarzenia zostały posortowane chronologicznie.


____

KONFERENCJE


Women In Tech Day 2024

Data: 8 marca 2024

Online


Praca w branży technologicznej to nie tylko kodowanie - to wszystkie aspekty kariery, bez względu na to, jaką rolę pełnisz w technologii lub w jaki sposób pracujesz z technologią. Women in Tech Day 2024 poświęcony jest integracji, różnorodności i równości! Nie ma więc znaczenia płeć, orientacja seksualna, pochodzenie etniczne czy finansowe - każdy z pasją do technologii oprogramowania, kodowania i dzielenia się wiedzą jest mile widziany.


spHERe.it Conference 2024

Data: 15 marca 2024

Miejsce: Kraków


Konferencja spHERe.it 2024 jest przeznaczona dla wszystkich entuzjastów technologii oraz osób wspierających różnorodność i inkluzję w branży technologicznej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest HERitage of Tech, czyli nie tylko wspominanie przeszłości, lecz także dyskusja o tym, w jaki sposób kobiety obecnie pracujące w branży tech bazują na osiągnięciach swoich poprzedniczek. Niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania, na konferencji spHERe.it możesz zobaczyć, jak kobiety kształtują dynamiczny świat IT.


Women Techstyle Summit 2024

Data: 21 marca 2024

Online


Women TechStyle Summit 2024 to jedna z największych polskich konferencji poświęconych kobietom w branży IT. Skierowana jest specjalistek oraz osób, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją karierę. W trakcie wydarzenia, poza inspirującymi prelekcjami, odbędą się również Wirtualne Targi Pracy IT, na których uczestnicy będą mogli interaktywnie nawiązać kontakt z firmami.


Konferencja Kobieca moc w projektach 2024

Data: 16 maja 2024

Miejsce: Poznań


Kobieca moc w projektach to druga edycja konferencji Women in Project Management - wydarzenia łączącego kobiety zarządzające projektami. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli posłuchać ekscytujących prelekcji od doświadczonych kobiet w branży, nawiązać nowe kontakty oraz wymienić swoje pomysły i inspiracje z innymi.


Perspektywy Women in Tech Summit 2024

Data: 12-13 czerwca 2024

Miejsce: Warszawa


Perspektywy Women in Tech Summit 2024 to kolejna edycja największego wydarzenia dla kobiet w Tech & IT w Europie, które w poprzedniej edycji zgromadziła ponad 11 tys. uczestników. Konferencja ta stanowi prawdziwe źródło różnorodnych pomysłów, inspiracji oraz wizji dotyczących przyszłości technologicznego świata, gdzie kobiety ogrywają niezaprzeczalnie ważną rolę. Jest to też miejsce, w którym jako uczestnik możesz rozwinąć swoją karierą poprzez udział w sesjach mentoringowych oraz Targach Pracy.


Konferencja Być dziewczyną z IT 2024

Data: tba, poprzednia edycja odbyła się w czerwcu

Miejsce: Szczecin


Jeśli jesteś kobietą zainteresowaną branżą IT, zarówno specjalistką jak i zastanawiającą się o przebranżowieniu, to konferencja Być dziewczyną z IT jest właśnie dla Ciebie! Podczas wydarzenia ekspertki i eksperci podzielą się swoimi refleksjami na temat rozwoju kariery kobiet w świecie IT. Dla uczestników wydarzenia nie zabraknie też warsztatów, podczas których można dowiedzieć się o tym, jak stawiać swoje pierwsze kroki w świecie IT oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.


Women in IT Day 2024

Data: tba, zazwyczaj odbywa się w połowie listopada

Online


Women in IT Day 2024 to wydarzenie skierowane do kobiet, które chcą świadomie rozwijać swoją karierę w branży IT. Podczas wydarzenia odbędą się inspirujące prelekcje i debaty, spotkania z reprezentantami firm, warsztatami oraz speed mentoringiem. Niezależnie od etapu, na którym się znajdujesz w swojej karierze, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.


Women of IT 2024

Data: tba, zazwyczaj odbywa się końcem listopada

Miejsce: Bydgoszcz + online


Konferencja Kobiety IT to jedno z największych corocznych wydarzeń promujących obszar STEM wśród kobiet w północnej części Polski. Women of IT 2024 jest skierowane do kobiet, które dopiero wkraczają na rynek pracy lub chcą zmienić swoją ścieżkę kariery. Kobiet w obszarze IT jest wciąż mało, a organizator konferencji - firma Nokia - chce pokazać, że świat nowych technologii jest dostępny dla każdego.


Women in Tech Camp 2024

Data: tba, zazwyczaj odbywa się w grudniu

Miejsce: Bukowina Tatrzańska


Women in Tech Camp 2024 to już ósma edycja największego campu tematycznego w Europie kierowanego do najzdolniejszych studentek kierunków informatycznych i technicznych w Polsce. Jest to niepowtarzalna okazja do rozwinięcia swoich programistycznych umiejętności, rozmów z doświadczonymi mentorami i mentorkami oraz do rozwoju osobistego w branży technologicznej.


____

SPOŁECZNOŚCI


Women in Technology

Cykl wydarzeń: https://crossweb.pl/cykle-wydarzen/women-in-technology/


Women in Technology jest to jedna z największych polskich społeczności kobiet skupionych wokół IT i nowych technologii. Organizacja, dzięki tworzeniu wielu projektów, webinarów, warsztatów i programów mentorskich, wspiera kobiety w rozwijaniu swoich kompetencji zawodowych, przygotowaniu do pracy na pozycjach liderskich oraz budowaniu swojej marki osobistej.


Cyber Women Community

Cykl wydarzeń: https://crossweb.pl/cykle-wydarzen/cyber-women-community/


Cyber Women Community to społeczność kobiet zainteresowanych tematem cyberbezpieczeństwa, zarówno na poziomie początkowym, jak i eksperckim. Członkinie razem odkrywają cyberświat, wzmacniają pozycję kobiet w branży IT i szkolą nowe pokolenie cyberbezpiecznych kobiet! Organizacja z pewnością inspiruje i wspiera kobiety w rozpoczęciu i rozwoju kariery w cyberbezpieczeństwie.


Women in Machine Learning & Data Science

Cykl wydarzeń Trójmiasto: https://crossweb.pl/cykle-wydarzen/trojmiasto-women-in-machine-learning-data-science/

Cykl wydarzeń Poznań: https://crossweb.pl/cykle-wydarzen/poznan-women-in-machine-learning-data-science/


Misją organizacji WiMLDS jest wspieranie i promowanie kobiet oraz mniejszości seksualnych, których zainteresowania są związane z dziedzinami uczenia maszynowego i Data Science. W Polsce społeczność działa w ramach dwóch oddziałów (Trójmiasto Team oraz Poznań Team), gdzie organizowanych jest wiele meetapów oraz warsztatów.


girls.js

Cykl wydarzeń: https://crossweb.pl/cykle-wydarzen/girls-js/


girls.js, czyli kobieca strona JavaScriptu. Organizacja wspiera kobiety zainteresowane rozwojem w zakresie programowania w języku JavaScript poprzez organizację wielu warsztatów w aż 12 miastach w całej Polsce.


Women Who Code

Cykl wydarzeń: https://crossweb.pl/cykle-wydarzen/women-who-code/


Women Who Code to międzynarodowa organizacja, której misją jest pomoc kobietom w osiąganiu sukcesów w branży technologicznej. Poprzez organizację wielu wydarzeń i szkoleń w formie webinarów, Women Who Code wspiera obecne i przyszłe programistki, architektki, projektantki oraz wszystkie kobiety, które interesują się technologią.


______________________


Pozostałe wartościowe wydarzenia z obszaru IT, UX, Digital marketingu oraz Startup znajdziesz tutaj.




Blog - najnowsze wpisy

Laptopy i notebooki – top 10 modeli
Artykuł sponsorowany, 27 czerwca 2024

Dobry laptop przyda się w każdym domu. W zależności od indywidualnych potrzeb komputer może być przeznaczony do nauki, d