pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

118 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Event:
118 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
15.05.2019 (wednesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Klub Prominent
Address:
Kamienna 17
www:
Description:

Podczas 118 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Bartosz Sypytkowski, który opowie nam o zastosowaniu podejścia reaktywnego w połączeniu z Akka.NET oraz Krzysztof Kalinowski, który zaprezentuje nam Blazora, dzięki któremu będzie można tworzyć aplikacje webowe w całość w C#. Tematy jak zawsze niezwykle interesujące, więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.


  • "Reactive Streams & Akka.Streams"


W czasie tej prezentacji opowiem, czym jest standard Reactive.Streams oraz jak zręcznie radzi sobie z problemami API takich jak Rx.NET czy Async Enumerables. Następnie przejdziemy do Akka.Streams, jednej z implementacji tego standardu, gdzie na własne oczy przekonacie się, że deklaratywna składnia wcale nie musi oznaczać spadku wydajności oraz jak jedno API może celować w obsługę wielu - teoretycznie niepowiązanych ze sobą - dziedzin, takich jak eventsourcing i budowanie serwerów TCP.


Bartosz Sypytkowski


Bartek na co dzień pracuje w Cazanie - startupie zajmującym się data miningiem oraz budowaniem modeli statystycznych służących wycenie pojazdów. Jest również pasjonatem programowania rozproszonego i funkcyjnego, kontrybutorem w kilku projektach open source oraz jednym z głównych developerów frameworku Akka.NET.


  • "Web Assembly and Blazor - future of frontend development?"


Chciałem porozmawiać o temacie, który jest dla mnie bardzo pasjonujący i wierzę, że ma perspektywy, aby radykalnie zmienić pracę każdego programisty - WebAssembly. Opowiem o historii tej technologii, pokażę, jak działa, omówię jej aktualny status i co najważniejsze - przyszłość. Będę również mówić o frameworku Blazor, używającym WebAssembly, aby umożliwić pisanie w pełni funkcjonalnych stron SPA bez użycia Javascript, wyłącznie z C#. Chcę przedyskutować, czy tak właśnie będzie wyglądać przyszłość programowania na frontend'zie, gdzie pracujemy z dowolnym językiem - C#, Java, Python, nie tylko Javascript jak to jest obecnie.


Krzysztof Kalinowski


Programista .NET z wieloletnim doświadczeniem, obecnie zatrudniony w Making Waves. Od czasu do czasu napiszę artykuł na swojego bloga - https://kkalinowski.net lub stworzę kawałek kodu open source w odrębie mojego konta na githubie - https://github.com/kkalinowski/ Lubię stale się uczyć, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu programowania, ale nie tylko, pasjonuję się też wszystkim co związane z nowymi technologiami, a w szczególnością z podbojem kosmosu.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Sky-Shop.pl
Firma technologiczna

Kraków
technologie:
,
5 ofert pracy
 
Green Cell
StartUp

Kraków
technologie:
,
 
Pragmatic Coders
Software House

Kraków, Warszawa
technologie:
,
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Similar events