Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

119 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Event:
119 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
05.06.2019 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Klub Prominent
Address:
Kamienna 17
Strona www:
Description:

Podczas 119 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Joanna Lamch, która opowie nam jak z wykorzystaniem .NET możemy stworzyć w pełni funkcjonalny frontend webowy oraz Maciej Jędrzejewski, który pomoże nam doszlifować nasz warsztat języka angielskiego. Tematy jak zawsze niezwykle interesujące, więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.


UWAGA: Tym razem wyjątkowo rozpoczynamy spotkanie pół godziny wcześniej niż zwykle - Start 18:00


"WebAssembly and .NET"


WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScrip co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.


Joanna Lamch


Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat w obrębie Microsoft Technology Stack. Koder C# z doświadczeniem w wielu technologiach na różne platformy docelowe. Obecnie developer w projektach mobilnych w firmie Sienn. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring i ułatwiania życia programisty z wykorzystaniem dobrodziejstw współczesnego DevOps'u. Współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft. Wanna be speaker.


"Angielski i Ty w świecie IT!"


Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad prawidłową wymową słów, związanych ze światem IT? Apple, Adobe, Aurelia, Ruby, debug - to jedne z najczęściej, niepoprawnie wymawianych wyrazów. Podczas prezentacji dowiesz się m.in. jak rozkładać akcenty oraz jakie różnice występują pomiędzy brytyjską, a amerykańską wymową. Oprócz tego poznasz sposoby i triki na zachowanie płynnej wypowiedzi podczas spotkań, tj. retrospektywa, review, czy planowanie. W ostatniej części skupimy się na aspektach wymagających szczególnej uwagi podczas codziennych konwersacji. A to wszystko podczas jednej prezentacji! :)


Maciej Jędrzejewski


Programista, scrum master, autor wideo szkoleń związanych z .NET i Angular. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W wolnych chwilach prelegent, bloger: http://maciejjedrzejewski.pl oraz prowadzący vlog ENGLISH IT TODAY!, poświęcony doskonaleniu umiejętności związanych z j. angielskim w świecie IT.

Profile of employers

Similar events