Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

163. Spotkanie WG .NET - Finał sezonu 2022/2023

163-spotkanie-wg-net-final-sezonu-2022-2023
Event:
163. Spotkanie WG .NET - Finał sezonu 2022/2023
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
15.06.2023 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
Address:
Koszykowa 75
Description:

## Details


Serdecznie zapraszamy na 163, ostatnie w tym sezonie spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które, odbędzie się w murach Wydziału MiNI PW, w sali 329.


Co mamy w planach:


## Prezentacja 1


Prelegent: Jakub Dropia

Temat: AllegroPay - Fajne rzeczy (lub nie) w naszej technologii

Opis: Porozmawiajmy o ".net building blocks", które wykorzystujemy w naszych .net mikroserwisach w Allegro Pay. O szablonie mikroserwisu, współdzieleniu ustawień solucji, silnie typowanej komunikacji, zarządzaniu pakietami nuget, logowaniu, messaging’u, konfiguracju, maszynie stanów (menadżer procesów) czy kodzie platformy, który opakowuje to wszystko w Startup.cs serwisu. Postaram się opisać jak podeszliśmy do tych tematów i jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań.


Bio: Jestem entuzjastą architektury oprogramowania i rozwiązywania problemów w świecie .NET od 12 lat. Zgłębiam tajniki systemów rozproszonych, projektuję i tworzę rozwiązania, praktykuję agile i devops. 6 lat temu wszedłem w świat chmury (Azure) i tam pozostałem. W AllegroPay jestem team leadem zespołu platformowego. W życiu prywatnym jestem ojcem czwórki dzieci, mężem, właścicielem golden retrievera, perkusistą, graczem.


Prezentacja 2

Prelegent: Oskar Dudycz

Temat: Postgres dla .NETowca, czyli poznajmy bazodanowy szwajcarski scyzoryk


Opis: Nie samym MSSQL człowiek żyje. Postgres w ostatnich latach staje się modelowym przykładem jak tworzyć bazy danych. W wielu elementach wzorcowym silnikiem. Przyjrzymy się jego nietypowym elementom jak partycjonowanie, pluginy, push-notifications, itd. Poznamy siłę jego ekostystemu. Ominiemy nudne scenariusze, pobawimy się kodem i zobaczymy do czego nam się to może przydać w praktyce. Zbudujemy prosty, ale rzeczywisty przepływ analityki i raportowania.


Bio: Od ponad 15 lat, tworzę systemy informatyczne bliskie biznesowi. Zaczynałem karierę gdy StackOverflow jeszcze nie istniał. Jestem programistą, liderem technicznym, architektem. Lubię tworzyć dobrze przemyślane systemy, narzędzia i frameworki, które są używane na produkcji i robią życie ludzi łatwiejszym. Wierzę, żę Event Sourcing, CQRS, i w ogólności, Architektury oparte na zdarzeniach są dobrymi podstawami dzięki którymi można to osiągnąć. Praca przy OSS i współdzielenie wiedzy są dla mnie dużą motywacją. Jestem również współmainainerem biblioteki .NET Marten, która pozwala zamienić Postgres w bazę dokumentową oraz event store.


## After Party


Temat: "a po meetupie pójdziemy na kremówki..."

Profile of employers

Similar events