Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

201. Spokojnie, to tylko FP & Testowanie kontraktowe - J. Kunicki & R. Maciak

Event:
201. Spokojnie, to tylko FP & Testowanie kontraktowe
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
21.02.2023 (tuesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
WędrówkiPub - Wrocławski Klub Eventowy
Address:
Podwale 37
Description:

1. Spokojnie, to tylko FP

Abstract:

Programowanie funkcyjne (FP) może być nieintuicyjne dla nowicjuszy z doświadczeniem w niefunkcyjnych językach takich jak Java. Niemutowalne wartości i struktury danych, obsługa błędów bez używania wyjątków, unikanie frameworków DI, nie mówiąc już o abstrakcjach takich jak algebraiczne typy danych czy monady - wszystko to może wprawić Cię w osłupienie.Podczas tej prezentacji pokażę kilka sprawdzonych technik ze świata Scali i FP, których można łatwo użyć w nowych wersjach Javy. Przyjdź i przekonaj się, jak pisać jeszcze lepszy kod!

Język: PL

Prelegent: Jacek Kunicki

Zapalony inżynier oprogramowania działający w obszarze JVM - głównie, ale nie tylko. Wierzy, że software craftsmanship jest agnostyczne technologicznie – więc nigdy nie ogranicza swojego portfolio do kilku technologii. Dzieląc się swoją wiedzą zawsze pamięta, że działający przykład jest wart więcej niż tysiąc słów, dlatego często zobaczycie go w akcji kodującego na żywo.

2. “Komunikacja bez przemocy” w świecie systemów rozproszonych

Abstract:

Problem zapewnienia poprawności komunikacji dotknął z pewnością każdego, kto kiedykolwiek pracował z systemami rozproszonymi. Szczęściarzem jest ten, kto nie musiał nigdy wycofywać wdrożenia z powodu złamanego kontraktu. Oczywiście testy integracyjne czy end-to-end bardzo pomagają w zachowaniu kompatybilności, ale mają sporo wad. A co jeśli jest możliwość szybkiego, taniego i co najważniejsze, skutecznego przetestowania poprawności komunikacji naszych systemów? Takie możliwości dają nam właśnie testy kontraktowe.

Podczas spotkanie dowiecie się między innymi:

  • dlaczego testy integracyjne oraz end-to-end nie są najlepszym kandydatem do testowania integracji
  • czemu powinnismy stosować właśnie testy kontraktowe
  • jak implementować poprawne testy kontraktowe

Język: PL

Prelegent: Rafał Maciak

Programista pasjonat i pragmatyk z doświadczeniem głównie w technologiach około JVMowych. Wierzy w koncepcje stojące za trzyliterowymi skrótami - TDD, DDD i tym podobnymi. Lubi od czasu do czasu wyjść z piwnicy i porozmawiać z ludźmi. Często możecie go spotkać przy ścianie przyklejającego karteczki.


Profile of employers

Similar events