Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

#46 Meetup ŁuczniczQA -

46-meetup-luczniczqa-good-enough-quality-semaphore-rewolucja-w-uczeniu
Event:
#46 Meetup ŁuczniczQA -
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
18.06.2024 (tuesday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Paid
City:
Place:
Grajkonik
Address:
Pod Blankami 6
Agenda:

1. Kiedy jest Good enough? - Jakub Konicki

Wielu testerów zna ten moment, kiedy biznes naciska na szybsze zakończenie naszej pracy, a my denerwujemy się, że przecież nie zdążyliśmy dowieźć tego co uważaliśmy za konieczne. Dlaczego dobro klienta może być ważniejsze, niż procesy i nasza praca? Podczas prezentacji omówimy czym jest jakość i dlaczego każdy ma na nią inne spojrzenie. Porozmawiamy o priorytetach, analizie ryzyka czy o tym, kiedy jest wystarczająco dobrze, by można było odpuścić (i być zadowolonym z efektów!). Wspomnimy też o tym, jak ważna w tym wszystkim jest elastyczność, jednocześnie nie zapominając o filarach i procesach.


2. Quality Semaphore - a tooling to support whole team approach - Łukasz Pietrucha

In this presentation, I will introduce the concept of the Quality Semaphore, an internal Netguru tool, that is used to provide a high-level overview of project quality initiatives. The Quality Semaphore is a lightweight mechanism designed to assess various project areas related to quality, identify risks, and develop action plans to address them. It includes four key sections: Non-functional requirements, Process/Practice, Release/Deploy, and Other quality risks, supplemented by a comments text field. Supported by a dedicated guide with insightful questions, the Quality Semaphore aids in determining quality risks, promoting a whole-team approach to quality, and enabling continuous risk identification and mitigation planning. This session aims to inspire you with actionable ideas to enhance quality within your organization.


3. Czy to czas na rewolucję w uczeniu testowania? - Sebastian Małyska

Hasło pt. "nauczę Cię testować" było jest i będzie mocno eksploatowane. Szybki search w google i mamy tonę kursów, książek i innych publikacji. Przy czym ich wartość jest dyskusyjna. Mamy również, standard którym (może nie dla wszystkich) jest ISTQB. Jednak ten bardzo często określany jest mianem teoretycznego. Czy w takim razie już nie czas na zmianę? W swojej prezentacji będę chciał podzielić się swoimi obserwacjami, narysować obraz dnia dzisiejsze albo zaprosić aktywnych słuchaczy do eksperymentu. Przewidziane są wartościowe nagrody.

Description:

Dla niektórych czerwiec oznacza wakacje, lecz ŁuczniczQA nie przepuściłaby okazji do zamknięcia sezonu! Dlatego też zapraszamy was serdecznie na #46 spotkanie ŁuczniczQA! Start o godzinie 17:00 w siedzibiew Grajkoniku (Pod Blankami 6/1, Bydgoszcz).


Tym razem będziemy mogli zastanowić się "Kiedy jest Good enough?", poznać koncept „Quality Semaphore - a tooling to support whole team approach” oraz dowiedzieć się czy "Czy to już czas na rewolucję w uczeniu testowania?". Standardowo po części wykładowej zapraszamy na część networkingową.

Profile of employers

Similar events