Logo Crossweb
This event has already taken place. Check upcoming events

Allegro Tech Live #28 - Mobile: Architektura softu i architekturasprzętu

Event:
Allegro Tech Live #28 - Mobile: Architektura softu i architekturasprzętu
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
19.05.2022 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
www:
Agenda:
  • 18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie
  • 18:10 - 19:40 - Prezentacje
  • 19:40 - 19:55 - QA
  • 19:55 - Zakończenie
Description:

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-live-28/


Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Kiedyś spotykaliśmy się w naszych biurach, a teraz to my gościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.


Data: 19.05.2022

Godz: 18:00 - 19:55

Miejsce: YouTube, link wyślemy do osób zarejestrowanych na wydarzenie

Świat "Mobile First" to nasza rzeczywistość od przynajmniej kilku lat. W Allegro budujemy rozwiązania mobilne dla milionów użytkowników w Polsce i za granicą, dlatego w tej odsłonie Allegro Tech Live pochylimy się nad tematem architektury. Do tematu podejdziemy z dwóch perspektyw. Sprzętu, czyli tego jak architektura procesora może wpłynąć na development aplikacji mobilnej. I softu - a w szczególności walki z długiem technologicznym na przykładzie obszaru płatności.


Tym razem czekają na Was dwie prezentacje:


Kamil Borzym: Dlaczego M1 jest taki szybki?

Słyszeliście, że procesor M1 jest szybki? Widzieliście benchmarki? Jesteście jeszcze w stanie patrzeć na swój laptop z procesorem Intela? Opowiem dlaczego M1 jest taki szybki, postaram się zejść tak niskopoziomowo jak to jest możliwe bez otwierania obudowy. Powiem też jak komputery z procesorem M1 przyspieszyły development aplikacji mobilnej Allegro iOS.


Jan Borowski: Moduł Płatności. Jak połączyć rozrzucone klocki w jedną całośc?

Płatności to jeden z najważniejszych elementów aplikacji kupującego. W tej prezentacji pokażemy Wam, w jaki sposób podeszliśmy do długu technicznego w obszarze płatności, jakie wnioski wyciągnęliśmy i dlaczego zdecydowaliśmy się na stworzenie osobnego modułu, który docelowo ma wspierać wszystkie płatności w aplikacji iOS.


W odcinku udział wezmą:

Kamil Borzym: Od paru lat psuje i naprawia proces zakupowo-płatnościowy w aplikacji Allegro iOS. Lubi wiedzieć jak rzeczy działają od środka, kiedyś rozkręcał w domu zegarki, dzisiaj dekompiluje różne biblioteki i appki.


Jan Borowski: Od ponad 3 lat związany z płatnościami na iOS w Allegro. Kręcą go tematy związane z architekturą oprogramowania. W wolnym czasie tańczy.


Rozmowę poprowadzi Kamil Sobolewski - Lider zespołu technicznego odpowiedzialnego za pozyskiwanie płatnego ruchu z wykorzystaniem narzędzi takich jak Google Ads czy Facebook Ads. W pracy (z różnym skutkiem) walczy z przekleństwem założeń. Prywatnie fan Formuły 1 i właściciel dwóch kotów - chociaż relacja właścicielstwa nie jest tutaj taka oczywista.Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na czacie na Facebooku!

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it!

Similar events