Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

BiteIT: Modele danych w Power BI – największe pułapki

Event:
BiteIT: Modele danych w Power BI – największe pułapki
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
17.12.2020 (thursday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Description:

Ostatni w tym roku BiteIT przygotowaliśmy z myślą o Specjalistach BI. Nasz gość specjalny, Grzegorz Stolecki, MVP w obszarze SQL Server i Data Platform, zaprasza na spotkanie przesiąknięte praktyką Power BI oraz jego własnymi doświaczeniami.


Data: 17.12.2020

Godzina: 17:00

Rejestracja: https://bit.ly/biteit_bi


Modele danych w Power BI – największe pułapki

Power BI to takie przyjemne narzędzie… Szast, prast i tabele siedzą w modelu. Rach, ciach i mamy relacje. Baam i już coś widać na wykresach. I wtedy przychodzi otrzeźwienie bo użytkownicy biznesowi wcale nie są zachwyceni naszymi wykresami. Potrzebna jest jeszcze jedna kolumna, parę miar, tu podzielić jedno przez drugie, mały zastrzyk DAX’a tu i tam… I wszystko zaczyna się rozłazić…

Modelowanie wielowymiarowe to bagno, wygląda niewinnie i zielono z wierzchu, łatwo w nie wdepnąć i jeszcze łatwiej utonąć. Szczególnie w Power BI, gdzie dostajemy do dyspozycji ogromne możliwości: dwukierunkowa propagacja filtra, słabe relacje wiele-do-wielu, możliwość dynamicznego przełączania relacji w modelu i wiele, wiele innych.

Na tym właśnie skupimy się podczas spotkania. Omówimy na przykładach ciekawe techniki, które wzbogacają, a czasem po prostu umożliwiają realizację naszego projektu. Opowiemy o wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań. Pokażemy kilka ciekawych scenariuszy raportów, które wymuszają modyfikacje modelu.


Prelegent:

Grzegorz Stolecki

Swoją przygodę z informatyką rozpoczynał 30 lat temu pisząc programy w języku BASIC na domowy komputer Commodore C64. Na stałe związał się jednak ze światem baz danych relacyjnych i wielowymiarowych, przechodząc stopniowo od dBase i Clipper poprzez ulubiony SQL Server aż do big data i NoSQL. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu aplikacji analitycznych i raportowych szczególnie w obszarach planowania, budżetowania, controllingu oraz analiz finansowych. Jako konsultant z pasją pomaga dbać o wydajność serwerów oraz krótki czas wykonywania zapytań. W latach 2009 – 2020 nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional w obszarze SQL Server i Data Platform.


Grzegorz dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Jest także aktywnym prelegentem na konferencjach branżowych, wykładowcą na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz trenerem w Centrum Szkoleniowym Comarch, gdzie wprowadza studentów w świat baz danych, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.


Pamiętajcie o rejestracji na wydarzenie!

Participants (1):

Similar events