Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

ŚGMS#16: Azure Search, Execution Plans i security lub ORMach

Event:
ŚGMS#16: Azure Search, Execution Plans i security lub ORMach
Event type:
Meetup
Category:
IT
Date:
13.09.2018 (thursday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Strona www:
Description:

Wakacyjna laba się kończy czas wrócić do regularnych spotkań.


Tym razem gościmy aż trzech prelegentów z Białegostoku!!


Marcin Tyborowski

 • Temat: Query Execution Plan - lets analyze something
 • Opis: TBA
 • O mnie: Marcin Tyborowski, student 3 roku informatyki na Politechnice Białostockiej, na co dzień programista .NET w Elastic Cloud Solutions. Otwarty na nowe technologie, aktywny w społecznościach, przewodniczący koła .NET.


Kacper Świsłocki

 • Temat: Azure Search, czyli zaawansowana wyszukiwarka w kilku krokach
 • Opis: Prezentacja będzie wprowadzeniem do Azure Search. Opowiem na jakiej zasadzie działa wyszukiwanie, jakie są możliwości oraz dlaczego warto jej używać. Pokażę jak szybko zacząć korzystać z tej usługi oraz zaprezentuję kilka przykładów działań, które oferuje biblioteka Miscrosoft Azure Search.
 • O mnie: Student informatyki na Politechnice Białostockiej, programista w firmie Elastic Cloud Solutions, który w wolnych chwilach interesuje się kosmosem oraz lubi poznawać nowe technologie.


Rafał Hryniewski

 • Temat 1: Internet is made of cats, porn and stuff your neighbors shouldn’t know about you
 • Opis: możecie poczytać o tej prezentacji w relacji Neli Brzozowskiej https://devstyle.pl/2018/07/24/bstoknet83/
 • Temat 2: ORM - the tip of an iceberg
 • Opis: Chyba już w każdym języku programowania możemy dobierać się do naszych cennych danych za pomocą różnego rodzaju ORMów. Faktem jest, że narzędzia te znacznie przyśpieszają wytwarzanie oprogramowania. Jednocześnie pozwalają na myślenie o zawartości naszych baz danych i operacjach na nich przez pryzmat obiektowego paradygmatu programowania, co jest o wiele łatwiejsze do przełknięcia dla osób początkujących. ORMy mają mnóstwo zalet. Często jednak idziemy na łatwiznę i nie schodzimy do warstwy bazy danych jeśli nie jest to absolutnie koniecznie, a nawet jeżeli przyjdzie co do czego, to tylko szturchamy ją odpowiednio długim kijem z bezpiecznej odległości i uciekamy czym prędzej do ciepłego, bezpiecznego światka programowania obietowego. Na tej sesji pokażę Wam, kilka różnych funkcji i ciekawostek, które oferuje nam baza danych SQL Server, a które są często pomijane przez ich brak w popularnych ORMach. Pokażę Wam również jak stosunkowo łatwo można skorzystać z części z nich w starym dobrym Entity Frameworku.
 • O mnie: Za dnia pracuję .NET Developer i Team Leader w firmie Elastic Cloud Solutions. Nocą walczę z głodem wiedzy i nudą jako entuzjasta chmury, bloger, prelegent i lider Białostockiej Grupy .NET oraz Microsoft Azure User Group Polska w tym samym, pięknym mieście.

Chwytam się wszystkiego co nowe i świeże o ile ograniczona ilość godzin w dobie mi na to pozwala, a czasem, by dać głowie odpocząć lubię sięgnąć po dobrą książkę lub komiks


Rafał może nam opowiedzieć dwie rzeczy ale mamy czas tylko na jedną dlatego dajcie znać w komentarzach który temat wolicie za pośrednictwem meetup.

Profile of employers

Similar events