pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

UP#35: Opowieści projektowe, czyli Node.js na poważnie

Event:
UP#35: Opowieści projektowe, czyli Node.js na poważnie
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
13.02.2019 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Address:
Dolnych Wałów 8
www:
Description:

Chodźcie wszyscy, chodźcie. Siądźmy razem przy wirtualnym kominku i posłuchajmy niezwykłych opowieści o Node.js. Niektóre historie będą podnoszące na duchu, inne wręcz przeciwnie – mrożące krew w żyłach. Jedno jest natomiast pewne: każda została "oparta na faktach autentycznych", na tym co naprawdę „odnołdziło” nam się w projektach.


Szymon Piecuch – Node.js Stream API


Strumienie to podobno najlepsza i jednocześnie najcięższa do zrozumienia idea, która została wprowadzona do Node'a. Z pewnością jest to temat… rzeka. :) Ale czy na pewno aż tak ciężko to wszystko pojąć? W tej prezentacji skupimy się na praktycznym wykorzystaniem streamów oraz tym, jak zacząć z nimi pracować, żeby nie utonąć.


Rafał Kucharski – Short story about DI in JS


Dependency Injection znane jest już ponad dekadę, a parę lat temu zrobiło się o nim głośno w ekosystemie JS dzięki popularności Angulara namiętnie wykorzystującego DI. Ostatnio jednak, wraz ze spadkiem popularności frameworków Google, coraz rzadziej słyszy się o DI w kontekście JavaScriptu. DI nie zadomowiło się też w ekosystemie NodeJS podczas gdy jest standardem w innych środowiskach serwerowych. Z czego to wynika? Czy jest to problem? Jak temu zaradzić? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na prezentacji.


Adam Polak – (Micro?)services architecture in practice


Architektura oparto o mikroserwisy to temat ogromny. Wszyscy znamy teorię, ale jak to wygląda w praktyce? W jaki sposób ogarnąć kilka niezależnych aplikacji? Co z komunikacją pomiędzy nimi? Podczas prezentacji podzielę się naszymi doświadczeniami, problemami, które napotkaliśmy oraz rozwiązaniami, które znacznie ułatwiły nam cały proces wdrażania tejże architektury.


Każda opowieść potrzebuje wielu słuchaczy, więc koniecznie poinformuj znajomych i zapiszcie się wszyscy tutaj, na Meetup.com. Oprócz oryginalnych prezentacji zapewniamy też ciepłą pizzawkę i zimne napoje, a wszystko to – jak zawsze – za totalne darmo.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events