Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

[WAW] 52 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Warszawie

Event:
[WAW] 52 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Warszawie
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
20.09.2022 (tuesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Connectis_
Address:
Al. Jerozolimskie 96
Strona www:
Agenda:
  • 18:00-18:05 Marek Grabarz - Przywitanie
  • 18:05-18:50 Piotr Kalinowski - "Jak zbudować nowoczesny Data Lakehouse w oparciu o Azure Databricks?"
  • 18:50-18:55 Przerwa
  • 18:55-19:25 Szymon Lasota - "Azure Managed Instance Link - rewolucja w przenoszeniu danych do chmury."
  • 19:25-19:55 Przerwa na pizzę
  • 19:55-20:40 Piotr Rogala - "Jak zapanować nad wygasającymi obiektami w Key Vault i Azure Active Directory?"
Description:

Gorąco zapraszamy na pierwszy powakacyjny meetup MAUGP w Warszawie. Spotykamy się w siedzibie Connectis, czyli naszym tradycyjnym miejscu spotkań.

Czeka na Was solidna porcja wiedzy, wspaniali prelegenci i możliwość podyskutowania o chmurze przy piwku i pizzy!


Piotr Kalinowski jest inżynierem danych i architektem chmurowym w firmie Chmurowisko. Od początku kariery związany z projektami BigData, m.in. dla branż e-commerce, branży produkcyjnej, paliwowej czy finansowej. Entuzjasta usługi Databricks oraz przechowywania danych w modelu Data Lakehouse. Głęboko wierzy, że "Dane to informacje, informacje to wiedza, a wiedza to władza".

"Podczas prelekcji chciałbym na praktycznym przykładzie pokazać jak wdrożyć w chmurze architekturę Data Lakehouse z wykorzystaniem usługi Databricks. Jak przygotowań nasze rozwiązanie na przetwarzanie danych big data zarówno batch'owych jak i strumieniowych. Chcę też pokazać jak za pomocą Databricks wykonywać powszechne operacje na danych, takie jak analiza, budowa ETL, machine learning, BI itp."


Szymon Lasota jest Azure Data Solutions Architectem. Od początku swojej kariery w IT pracuje z rozwiązanymi Data, używając przede wszystkim technologii Microsoftu. Zajmował się rozwiązaniami ETL, Data Quality, Business Inteligence zarówno w małych organizacjach jak i dla międzynarodowych klientów. W ciągu ostatnich kilku lat, koncentruje się na MS Azure, zarówno profesjonalnie jak i w prywatnych przedsięwzięciach.

"Azure Managed Instance Link nie tylko pozwala nam na szybką i łatwą migracje danych do Azure, ale również replikowanie onprem w czasie rzeczywsitym oraz tworzenie hybrydowych rozwiązań HADR. "Link" w kilku prostych krokach(w porównaniu do tego co było dostepne dotychczas) otwiera dla naszych danych onprem cały potencjał Azure. Zobaczmy jak to działa w praktyce ;)"


Piotr Rogala to ekspert w dziedzinie IT, lider, pasjami kierowca rajdowy. Pracuje w firmie Nordcloud, gdzie zajmuje się rozwiązaniami chmurowymi w oparciu o rozwiązania Microsoft Azure. Jest liderem zespołu wrocławskiego i wspiera klientów w transformacji cyfrowej do chmury zwiększając tym samym ich potencjał biznesowy. Na uczelniach WSB, WSH, WSIZ Copernicus prowadzi podyplomowe zajęcia autorskie dzieląc się zdobytą wiedzą. Od trzech lat odznaczany nagrodą MVP - Most Valuable Professional przez firmę Microsoft. Prowadzi certyfikowane szkolenia potwierdzone odznaczeniem MCT - Microsoft Certified Trainer. W czasie wolnym organizuje i uczestniczy jako prelegent w wielu warsztatach i konferencjach. Prowadzi również grupę Microsoft Azure User Group Poland we Wrocławiu. W swoim portfolio ma projekty związane z automatyzacją uruchamiania złożonych środowisk na żądanie w chmurach różnych dostawców. Zbudował również proces automatyzacji dla aplikacji wiodącego amerykańskiego dostawcy oprogramowania ERP oraz obsługi uczelni wyższych na całym świecie. Za cel swojej działalności stawia propagowanie nowych rozwiązań chmurowych i optymalne zarządzanie zadaniami. Techniczne artykuły znajdziecie na stronie: https://justcloud.pl

"Wygasające obiekty jak certyfikaty, secrety lub klucze mogą doprowadzić do zatrzymania aplikacji. Dlatego ważnym jest przygotować odpowiedni scenariusz i otrzymywać powiedomienia na czas. Podczas sesji przedstawię jedno z możliwych rozwiązań oraz przedyskutujemy sensowność budowania takich rozwiązań."


Do zobaczenia we wtorek!Profile of employers

Similar events