Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Niestety ta oferta pracy jest już nieaktualna. Sprawdź pozostałe oferty.

Inżynier DevOps (Apache Kafka/Apache Pulsar)

Dodano: Ponad miesiąc temu

Podstawowe informacje

Typ: DevOps
Poziom: regular

formalności

Typ umowy: b2b, Umowa o pracę, Umowa zlecenie

projekty

Główne: Bash, Linux, Python
Poboczne: Ansible, Docker, Jenkins

praca

Elastyczne godziny pracy: Tak

Wymagane technologie /narzędzia

Oczekiwane:
Ansible
Docker
Bash
Linux
Python
Mile widziane:
Kubernetes

Benefity dla pracowników

Zdrowie
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej
Budżet integracyjny
  • Przyjazna atmosfera pracy w zgranych zespołach, o co dbamy m.in. poprzez udział w imprezach integracyjnych czy wspólnych inicjatywach dla lokalnych społeczności
Budżet eventowy
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia (np. Mundial Comarch, Comarch ONrun/ONbike)
Budżet rozwojowy
  • Możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia, konferencje)
  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązania IT
  • Praca przy międzynarodowych projektach dla największych światowych marek Szansa nauki od najlepszych - w Comarch pracuje wielu specjalistów
W związku z rozwojem jednostki R&D, do naszego zespołu poszukujemy inżyniera DevOps z Apache Kafka lub Apache Pulsar. Pracując na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za dostarczenie wysoko dostępnej, skalowalnej i działającej w czasie rzeczywistym platformy strumieniowania danych zbudowanej w oparciu o Apache Kafka/Pulsar dla różnych typów klientów wdrożonych w Comarch Cloud Infraspace (CIC). W tej roli będziesz ściśle współpracować z zespołami deweloperów i SecOps w celu projektowania, tworzenia CI/CD i utrzymywania rozproszonych systemów strumieniowania danych z wymogiem niskich opóźnień. Brzmi ciekawie? Nie czekaj, aplikuj już dziś! PROFIL PRACOWNIKA
  • Wykształcenie wyższe informatyczne (informatyka lub pokrewne kierunki techniczne)
  • Duża samodzielność pracy
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie w środowisku Linux (RHEL 8, CentOS Streams 8, Oracle Linux 8)
  • Znajomość rozproszonych systemów strumieniowania danych
  • Doświadczenie zawodowe i zaawansowana znajomość architektury Apache Kafka/Apache Pulsar, ich konfiguracji, zarządzania, tworzenia kopii zapasowych i przywracania, monitorowania i profilowania
  • Programowanie w języku Python i BASH
  • Umiejętność debugowania, rozwiązywania problemów złożonych problemów technicznych w systemach klasy enterprise
  • Dbałość o szczegóły oraz umiejętność projektowania i budowania procesów CD
  • Doświadczenie w: ◦ automatyzacji za pomocą Ansible lub podobnego oprogramowania ◦ budowaniu procesów CI/CD z wykorzystaniem Jenkins, GitLab lub podobnych narzędzi ◦ konteneryzacji (Docker, Podman) ◦ zarządzania systemami produkcyjnymi z wysokoą dostępnością SLA ◦ tworzeniu dokumentacji technicznej
  •  Dodatkowymi atutami będą: ◦ Terraform, orkiestracja kontenerów (Kubernetes), wirtualizacja, ElasticSearch, zanjomość JVM ◦ znajomość i rozwiązywanie problemów związanymi z pamięcią masową, w tym macierzami, dyskami SSD i NVME, RAID ◦ zaawansowana wiedza na temat systemu Linux oraz sieci TCP/IP ◦ eBPF, perf, strace, tcpdump lub podobne narzędzi do debugowania i analizy wydajności
TWOJE ZADANIA
  • Budowanie i utrzymywanie procesów CI/CD wykorzystywanych do: wdrażania, aktualizacji w trybie „no-outage”, zarządzania usługami i klastrami, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych
  • Utrzymywanie rozproszonych systemów strumieniowania danych, w tym zarządzanie użytkownikami i uprawnieniami, monitorowanie i analizowanie wydajności
  • Opracowywanie ulepszeń i nowych funkcji we współpracy z zespołami QA, DEV, Sec i innymi
DLA CIEBIE
  • Okazja do pracy z najnowszymi technologiami
  • Rozwijająca praca w zespole R&D
  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca w modelu hybrydowym (po okresie wdrożenia)
  • Brak dress code’u
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązania IT
  • Karnety na całą rundę piłkarskiej ekstraklasy dla fanów Cracovii i ich rodzin, a także wejściówki na lodowisko