Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy podcastów

#11 Kiedy babcia zapyta cię, czym się zajmujesz. O zadaniach full-stack developera

24.11.2022
00:36
Polski

Full-stack developer pełni bardzo ważną rolę w organizacji, w której odpowiada za zadania z wielu różnych dziedzin realizowanego projektu.

Gośćmi dzisiejszego odcinka są Marta Zarajczyk - liderka z zespołu wspierającego cyfrowe środowisko pracy oraz Artur Wąsik - wicedyrektor IT, którego zespoły rozwijają systemy bankowości korporacyjnej. W rozmowie opowiadają o funkcjach jakie pełni full-stack developer i czym taka osoba musi charakteryzować się w wykonywanej pracy.

Jaką podróż zawodową musi przejść kandydat na stanowisko full-stack developera, żeby być odpowiednią osobą na to stanowisko?

Jak zachować balans pomiędzy pracą twórczą a bieżącą?

Jak istotne jest zaplecze techniczne, rozumienie biznesu i umiejętność pracy zespołowej na stanowisku full-stack developera?

Czy lepiej być zatrudnionym na umowę o pracę czy wykonując zlecenia w formie B2B?

Marta i Artur opowiadają z jakimi wyzwaniami i obowiązkami muszę mierzyć się osoby na stanowiskach full-stack developerów, a także jakie predyspozycje i perspektywy okazują się w tym najefektywniejsze.

Partnerem cyklu jest mBank.

O dzisiejszych gościach:

MARTA ZARAJCZYK

Związana z mBankiem od 24 lat. W tym czasie zajmowałam się: wdrożeniem i certyfikacją Banku na zgodność z normami jakości oraz budowaniem pierwszego w tej organizacji intranetu opartego o technologie Microsoftu wraz z ekosystemem aplikacji dla pracowników. W IT od 16 lat,  najpierw w roli analityka biznesowego i systemowego, a od 4 lat jako TeamLeder dwóch zwinnych zespołów. Opiekuje się ona aplikacjami wspierającymi obszar regulacyjny (compliance, ryzyko operacyjne, prawne, Zarząd i Radę Nadzorczą) oraz aplikacje wspierające pracę hybrydową.

ARTUR WĄSIK

Swoją przygodę rozpoczął w mBanku rozpoczął dwie dekady temu jako programista systemu centralnego, później analityk i project manager. Od 2010 roku pełni funkcje menedżerskie, gdzie kieruje zespołami odpowiedzialnymi za rozwój systemów bankowości korporacyjnej. Od 3 lat odpowiada z ramienia IT za proces Portfolio Management i Portfolio Planning w obszarze bankowości Korporacyjnej. Od zawsze zajmuje się budową partnerstwa pomiędzy światem IT, dostawcami zewnętrznymi a światem „biznesu” w zakresie budowy produktów. Oprócz mniejszych i większych projektów w ostatnim czasie wdraża i nadzoruje transformację cyfrową procesów biznesowych, w szczególności wdrożenie systemów klasy ECM i BPM. Ukończył studia informatyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku absolwent studiów MBA. Prywatnie szczęśliwy tata dwójki dzieci, pasjonujący się podróżami i światem nowych technologii.

Podobne podcasty