Lead IT, Lady! Jak budować kulturę organizacyjną sprzyjającą leadershipowi kobiet?
Wydarzenie z okazji zbliżającego się zakończenia projektu Lead IT, Lady!, którego celem jest wzmocnienie kobiet do podejmowania ról liderskich w świecie nowych technologii.
Niemal w każdej firmie w IT widać znaczącą dysproporcję w liczbie kobiet i mężczyzn zatrudnionych na stanowiskach technicznych, specjalistycznych, a zwłaszcza liderskich. Realizując nasz projekt starałyśmy się zrozumieć dlaczego tak się dzieje i jednocześnie znaleźć obszary, które które mają kluczowe znaczenie dla zbudowania kultury organizacyjnej sprzyjającej leadershipowi kobiet .
Podczas projektu zgromadziłyśmy dużo cennych przemyśleń i wniosków, o których opowiemy Wam w trakcie naszej rozmowy. Podzielimy się też naszymi rekomendacjami z perspektywy organizacji, przełożonych i kobiet, które chcą wkroczyć na ścieżkę liderską dotyczącymi tego jak działać, jak budować świadomość i o co warto zadbać by wzmacniać przywództwo kobiet!
W rozmowie udział wzięli:
• Ewelina Hojdys - Engineering Team Lead, Grand Parade part of William Hill, uczestniczka projektu Lead IT, Lady!
• Daria Plona-Gała - HR Manager, Grand Parade part of William Hill
• Bartłomiej Gerlich - Head of Engineering - Gaming, Grand Parade part of William Hill
• Olga Wizny, Software Development Manager
• Beata Mosór - Szyszka, Co-Owner & Managing Partner w Project: People
Prowadzenie: Magda Zawora, członkini zarządu Women in Technology Poland
______________________________
• Spośród kobiet pracujących w nowych technologiach 47,5% chciałaby w przyszłości awansować na stanowisko kierownicze lub związane z zarządzaniem. Źródło: Fundacja Perspektywy, Raport Kobiety w Technologiach 2020. Rewolucja przyspiesza.
• Firmy z większą różnorodnością osiągają o 35% lepsze wyniki. Źródło: Badanie McKinsey, Why Diversity Matters.
• Dla 71,6% kobiet w nowych technologiach preferowanym przełożonym jest mężczyzna. Źródło: Fundacja Perspektywy, Raport Kobiety w Technologiach 2020. Rewolucja przyspiesza.
• Niemal 40% członkiń wyższej kadry kierowniczej wskazywało na mentoring i networking jako czynniki istotne z punktu widzenia rozwoju ich kariery. Źródło: Deloitte, Raport „Wpływ pandemii na perspektywy rozwoju zawodowego kobiet w biznesie".
• Zaledwie 6% szefów firm w Polsce to kobiety, 13% zasiada w zarządach spółek giełdowych. Źródło: CFA Society Poland, Raport "Udział kobiet we władzach a efektywność spółek"; Sukces Pisany Szminką, Raport „Dobre praktyki firm członkowskich Klubu Champions of Change”.