en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

125 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET

Wydarzenie:
125 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.09.2020 (wtorek)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

W związku z trudną sytuacją dotyczącą organizacji spotkań w czasach pandemii postanowiliśmy połączyć nasze siły z Wrocławską Grupą .NET (WrocNET https://www.meetup.com/wrocnet/) i wspólnie zorganizować 125 spotkanie KDG (129 spotkanie WrocNet) w wersji On-Line. Przed Waszymi monitorami wystąpi dwóch prelegentów: Krzysztof Wlaźlik z wprowadzeniem do RabbitMQ oraz Cezary Walenciuk z prezentacją dotyczącą asynchroniczności w C#.

Link do transmisji spotkania podamy wkrótce, ale już teraz zarezerwujcie sobie termin. Serdecznie zapraszamy.


-------------------------------------------------------------------------------


"Wprowadzenie do RabbitMQ"


Na prezentacji przedstawię mechanizmy RabbitMQ, opowiem kiedy warto stosować systemy kolejkowe, podam kilka wskazówek co robić żeby nasz system oparty na RabbitMQ był szybki, niezawodny i zawsze dostępny, porównam RabbitMQ z konkurencją w postaci Kafki i pokażę kilka przykładów jak komunikować się z RabbitMQ z poziomu C#.


Krzysztof Wlaźlik


Przygodę z programowaniem zaczynał jako samouk od JavaScript (na długo przed tym gdy stało się to modne) i Delphi. Następnie zaczął programować w C# i .NET Framework i z tą technologią związany jest do dziś. Zawodowo pracuje jako .NET Technical Lead w krakowskiej firmie VSoft gdzie współtworzył platformę low-code i rozwija systemy dla sektora finansowego. W wolnych chwilach jeździ na rowerze MTB i czyta literaturę fantasy.


"Asynchroniczny C#, ewolucja, pułapki, mechanizmy "


Jak programuje się asynchronicznie w C#? Jaką drogę musiał pokonać ".NET", aby dojść do słów kluczowych "async" i "await". Na co trzeba uważać? Jak zrobić deadlock? Co może nasz kopnąć po twarzy w przyszłości. Co robi "ConfigureAwait(false)"? W sumie to, co robi pod stołem samo "async i await"? Pora łyknąć sporą pigułę wiedzy w przeciągu tych 45 minut.


Cezary Walenciuk


Cezary Walenciuk od 8 lat pracuje jako programista back-end i frontend. Obecnie robi "webinary" na temat programowania na fanpage "JakProgramować". Czuje misję, aby pomagać innym osobom w swojej podróży programistycznej. Uczył się przemawiania w "Toastmasters" przez 5 lat i wygrywał różne konkursy na różnych poziomach. Do dziś prowadzi bloga na temat różnych rozwiązań technologicznych.


https://cezarywalenciuk.pl/

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia